Logo MojaObčina.si

Kanal ob Soči

JUTRI
20°C
4°C
PON.
21°C
6°C
Deli
3465

Kam nas pelje ta brezbrižnost?

Ljudje postajamo vedno bolj brezbrižni do narave, okolja, sočloveka, živali … pravzaprav do vsega, kar nas obkroža. Nekateri se izgovarjajo na tempo življenja, ki naj bi nam to ravnodušnost narekoval, nekateri prelagajo krivdo na druge, sama pa mislim, da vseeno ta raste v nas od otroštva in kaže na to, kakšen odnos imamo ne samo do drugih, temveč tudi do sebe. S povzročanjem škode drugim in okolju pravzaprav neposredno škodujemo tudi sebi in tistim, ki nam največ pomenijo. Vsako leto beležimo prometne nesreče, ki jih povzročijo vinjeni vozniki; koliko ljudi se počuti same in osamljene zaradi naše brezbrižnosti; številne živali so brezbrižno pobite, zastrupljene, povožene; v naravi je vedno več divjih odlagališč … Ta brezbrižnost nas pelje v pogubo, pelje nas v brezčutnost, sebičnost, sovražnost.

In če naša brezbrižnost raste od otroštva, je še toliko pomembnejše, da svojim otrokom kažemo dober zgled z malenkostmi, ki nas nič ne stanejo, pa vendar z njimi lahko sočloveku polepšamo dan ali preprosto naredimo nekaj lepega. Otrokom bodimo za zgled s tem, da ustavimo pešcu na prehodu, da ne mečemo smeti po tleh, da spoštujemo starejše, da imamo lep odnos do živali, da na cesti pozdravimo neznanca, da na avtobusu nesebično odstopimo sedež starejšemu … dobrih dejanj je nešteto, prav tako razlogov za konec naše brezbrižnosti. Potrudimo se biti dober zgled.   

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi