Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
15°C | 28°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 27°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Uspešno podjetništvo je tek na dolge proge


GOSPODARSTVO, SOSED SOSEDU

| |
24.09.2011      16:55
A A

Uspešno podjetništvo je tek na dolge proge


Smaragdna pot Soče, ki je pravi biser med rekami, odpira možnosti za razvoj najrazličnejših turističnih dejavnosti. Tu so možnosti za ribolov, kolesarjenje, ekstremne in druge športne dejavnosti. Vse to so izjemne razsežnosti, ki jih lahko izkoriščamo tudi v naši občini.


Vesna Valentinčič: razvoj turizma moramo načrtovati dolgoročno. Foto: Nataša Bucik Ozebek
Vesna Valentinčič: razvoj turizma moramo načrtovati dolgoročno. Foto: Nataša Bucik Ozebek
Deli:

Turizem me zanima že od malih nog, zato ni čudno, da sem po poklicu turistični tehnik in pravi entuziast. Pri malem podjetništvu igra po mojem veliko vlogo prav ljubezen do dela, zato me pri delu z gosti vedno vodi slogan, turizem smo ljudje.
Sicer pa smo sami začeli z majhnimi koraki. Z možem sva razmišljala, kaj naj narediva iz opuščenega kmečkega poslopja. Lahko bi ga porušila, zgradila garažo … na koncu pa je prevladala moja turistična žilica in sva se odločila, da bova doma uredila prenočišča. Naša občina nama je pomagala z nepovratnimi sredstvi za opremo turističnih sob in tako je najina dejavnost stekla.
Po šestih letih smo pred novim korakom. Že pred časom sem si zamislila, da bi našo dejavnost v Zagori nadgradila s hotelom in mi bo to, kakor vse kaže, počasi le uspelo. Pred tremi leti smo namreč odkupili staro šolo v Šmartnem, ki je na odlični lokaciji, z lepim razgledom na Novo Gorico in Brda. Zamisel o tem je nastajala na mojih poteh v službo v Brda, ob tem pa moram povedati, da so me mož in vsa družina ves čas podpirali. In to je osnova, da se podjetnik sploh lahko poda na takšno pot. Uspešno podjetništvo je tek na dolge proge, do cilja pa pridemo z majhnimi koraki. Današnji čas ni najbolj naklonjen velikim investicijam, verjamem pa, da je dodana vrednost družinskega podjetja čas, ki ni omejen na osemurni delavnik. In v tem vidim veliko prednost takšnih podjetij. Če je namreč menedžer svojemu delu predan, bo vsako podjetje uspešno, ne glede na trenutne razmere. Prav v tem sama vidim tudi izziv in priložnost.
Prav tako moramo presegati občinske meje. V Evropi odprtih mej smo že zdavnaj spoznali, da je Slovenija kot varna dežela zelo zanimiva za Evropejce, lepa priložnost za vse občine pa je tudi skupen razvoj turistične destinacije Smaragdna pot.
Sama obenem verjamem, da mora naša občina staviti predvsem na turizem. Zato župana in občinske svetnike vedno pozivam k širšemu razmišljanju o tem, kaj nam turizem pomeni. Njegovega razvoja ne smemo načrtovati v okviru enega županskega mandata, temveč veliko bolj dolgoročno.

 

Avtorica: Vesna Valentinčič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 51
Izšla: 16.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
30.06.2017 | Ostalo
Malonogometni turnir 3+1
01.07.201 | Ostalo
Tržni dan
02.07.201 | Ostalo
Ribiški praznik
08.07.201 | Ostalo
Tržni dan
08.07. - 09.07.2017 | Ostalo
Pokal Kanala
08.07.2017 | Ostalo
Prihod muzejskega vlaka v Kanal
30.06.2017 | Ostalo
Malonogometni turnir 3+1
01.07.201 | Ostalo
Tržni dan
02.07.201 | Ostalo
Ribiški praznik
08.07.201 | Ostalo
Tržni dan
08.07. - 09.07.2017 | Ostalo
Pokal Kanala

Bodite prvi pri oddaji mnenja.