Logo MojaObčina.si

Kanal ob Soči

DANES
15°C
9°C
JUTRI
17°C
8°C
Deli
1017

18. SPOMINSKI POHOD NA GLOBOČAK

27. oktobra je TR društvo Globočak - Kambreško organiziralo 18. spominski pohod na Globočak

809 m visok Globočak je bil v času soške fronte zelo pomemben vrh na grebenu Kolovrata. Že vrsto let se na tem vrhu spomnimo padlih v prvi svetovni vojni.

Sveto mašo je za vse padle daroval namestnik vojaškega vikarja g.Milan Pregelj. Na slavnostni prireditvi so peli Krejski pevci. Predsednica društva g.Natalija Melink je pozdravila vse prisotne. Obudila je spomin na vojno. Spomnila pa se je tudi na vse pokojne, ki so bili včasih z nami na Globočaku.

Slavnostna govornica županja občine Kanal ob Soči g. Tina Gerbec je povedala, da je to dan, ko se spomnimo vseh žrtev, ki so dali svoja življenja v prvi svetovni vojni. Prav je, da se vsako leto spomnimo na dogodke iz naše preteklosti, ki so za vedno zaznamovali naše kraje. Zgodovina naroda se je pisala s krvjo.

Omenila je posamezne domačine, ki so se za dogajanje med soško fronto bolj zanimali in zbrano gradivo uredili v zasebne muzejske zbirke.

Dodala je, da danes živimo v miru in v svobodi, ki smo si jo izborili.

V programu so sodelovali tudi člani TR društva Globočak in predstavniki OZVVS Kanal in Brda.

Slavnost se je zaključila v domu Mihael Gabrijelčič na Srednjem.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi