Na območju Plavža smo v zadnjem času zaznali vse pogostejše primere vožnje in parkiranja vozil na zelenih javnih površinah. Na težavo so opozorili občinsko redarstvo, upravniki večstanovanjskih stavb in številni stanovalci ter stanovalke, saj so zaradi takšnega ravnanja zelenice vse bolj poškodovane.
Zavedamo se, da pomanjkanje parkirnih mest na določenih lokacijah predstavlja izziv. Vendar pa vožnja in parkiranje na zelenicah povzročata trajno škodo – uničeno travo, zbito zemljo, globoke kolesnice in ob dežju blato – kar je razvidno tudi iz priloženih fotografij. Tovrstna ravnanja hkrati povzročajo dodatne in nepotrebne stroške za občinski proračun. Zato želimo ponovno poudariti, da zelenice niso namenjene parkiranju, temveč predstavljajo pomemben del urejenega bivalnega okolja. Prispevajo k lepši podobi soseske, zmanjšujejo prašenje in izboljšujejo kakovost zraka.
Na Občini Jesenice želimo ohraniti odprte in dostopne zelenice. Morebitna postavitev stebričkov ali drugih fizičnih ovir bi otežila redno vzdrževanje površin, zmanjšala funkcionalnost prostora, kazila videz okolja in povečala možnost poškodb vozil. Zato naš cilj ostaja, da zelene površine ohranimo urejene predvsem na podlagi odgovornega ravnanja vseh uporabnikov in uporabnic prostora.
Če se bo uničevanje zelenic kljub opozorilom nadaljevalo, bo Občina Jesenice primorana uvesti dodatne ukrepe za njihovo zaščito, vključno s postavitvijo fizičnih ovir za vozila. Zato pozivamo vse občanke in občane, naj vozila parkirajo na označenih parkiriščih in s tem prispevajo k ohranjanju zelenih javnih površin.






