Logo MojaObčina.si

Jesenice

DANES
4°C
1°C
JUTRI
3°C
-6°C
2325

Cesta od Elima proti Betonarni Sava na Hrušici zaprta za motorna vozila

Zaradi težav s prašenjem makadamske ceste in neuspešnostjo dogovora z uporabniki glede njenega asfaltiranja je župan Blaž Račič s sklepom prepovedal promet na cesti od Elima proti Betonarni Sava na Hrušici za vsa motorna vozila, razen za vozila gospodarskih javnih služb, kolesarje in pešce.

Na Hrušici se je pred kratkim za promet odprl nov most čez Savo, ki ga je država zgradila v okviru izgradnje druge predorske cevi avtocestnega predora Karavanke (dozdajšnji most, ki se nahaja v neposredni bližini, bo v kratkem porušen). V bližini tega mostu pa se nahaja makadamska cesta, ki ob Savi vodi od Elima proti Betonarni Sava. Cesto močno obremenjuje tovorni promet, zaradi makadamske podlage pa prihaja do prašenja, ki že dlje časa moti Hrušičane. Na pobudo Občine Jesenice je država leta 2020 cesto prenesla na lokalno skupnost, saj je bila to edina možnost, da Občina Jesenice pristopi k reševanju omenjene težave v smislu urejanja ceste ali prometa na njej. Da bi težavo prašenja odpravili, je Občina Jesenice vodila dialog z uporabniki ceste, ki cesto uporabljajo za tovorni promet, a z njimi ustreznega dogovora glede protiprašne ureditve oziroma asfaltiranja ceste ni mogla doseči. Župan Blaž Račič je zato v preteklih dneh, ob upoštevanju dejstva, da je most čez Savo ponovno odprt, izdal sklep o prepovedi prometa na omenjeni cesti za vsa motorna vozila, razen za vozila gospodarskih javnih služb, kolesarje in pešce. Tovorni promet se namreč z odprtjem novega mostu lahko vrši na način, da ne poteka čez makadamsko cesto, hkrati pa ob uporabi novega mostu ne obremenjuje glavnih cest skozi mesto. Ustrezni prometni znaki za prepoved uporabe ceste bodo postavljeni predvidoma do konca tega tedna, ko se bo začel tudi poostren nadzor nad kršitelji. Prepoved uporabe ceste velja do nadaljnjega.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi