Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zgodovinski uspeh rokometašev RK SVIŠ Ivančna ......


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
11.03.2014      7:15
A A

Zgodovinski uspeh rokometašev RK SVIŠ Ivančna GoricaDeli:

Minuli konec tedna je v dvorani Golovec v Celju potekal zaključni finalni turnir Pokala Slovenije v rokometu, na katerem se je za najvišja mesta potegovala tudi ekipa Rokometnega kluba SVIŠ Ivančna Gorica. Za naše rokometaše, ki imajo v letošnji sezoni nemalo težav in se krčevito borijo za obstanek v prvoligaški druščini, je bila že sama uvrstitev na zaključni turnir izjemna nagrada za ves vloženi trud.


Ivančani pa se niso zadostili samo z uvrstitvijo na finalni turnir. Uspeh, ki so ga prvič dosegli v lanski sezoni, ko so osvojili na zaključnem turnirju 4. mesto, so letos želeli še nadgraditi. Potem, ko jim je žreb polfinalnih parov namenil za nasprotnika ekipo Trima iz Trebnjega so ambicije po zgodovinski uvrstitvi v finale Pokala Slovenije postale povsem realne. 

In res. Prva polfinalna tekma med SVIŠ-em in Trebnjem se je za nekatere presenetljivo, a vendarle povsem zasluženo končala z golom razlike v prid naših rokometašev, kar je pomenilo da je RK SVIŠ Ivančna Gorica dosegel nov mejnik v bogati več kot 50-letni zgodovini kluba. 

Na nedeljski finalni tekmi za 1. mesto med Ivančno Gorico in RK Celje, ki je bil v polfinalu prav tako tesno boljši od velenjskega Gorenja, so bili igralci SVIŠ-a povsem neobremenjeni in sproščeni, saj so z uvrstitvijo v finale že dosegli svoj veliki cilj. Pred nabito polno dvorano Golovec, v kateri je bila tudi številčna ivanška navijaška delegacija, so se Ivančni dostojno upirali Celjanom celoten prvi polčas, med tem ko so jim v nadaljevanju nekoliko pošle moči in tako so se že 17-ič pokalne lovorike zasluženo veselili rokometaši Celja. 

 

Kljub porazu v finalu, ki ga je v neposrednem prenosu prenašala tudi TV Slovenija, je bilo na obrazih ivanških rokometašev videti neizmerno veselje in zadovoljstvo. Zagotovo so tudi številni naši občani pred televizijskimi sprejemniki uživali v spremljanju tekme, na kateri so napisi na rumeno-vijoličnih dresih govorili, da se v finalu slovenskega pokala borijo rokometaši iz Ivančne Gorice. 

Končni vrstni red:

  1. mesto: RK Celje Pivovarna Laško
  2. mesto: RK SVIŠ Ivančna Gorica
  3. mesto: RK Gorenje Velenje
  4. mesto: RK Trimo Trebnje
Vir (tekst in foto): http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=4367


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.