Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.01.2018

pretežno jasno
1°C | 10°C
torek, 22.01.2018
-3°C | 6°C
sreda, 23.01.2018
-1°C | 7°C
četrtek, 24.01.2018
-1°C | 11°C
petek, 25.01.2018
0°C | 8°C
Opozorila
Sobota, 20.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
10°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Prešeren in naši najmlajši


KULTURA, OBČINSKE, OSNOVNA ŠOLA, ZAVODI

| |
12.02.2015      20:32
A A

Prešeren in naši najmlajšiPrejemniki Prešernovih nagrad
Prejemniki Prešernovih nagrad
Deli:

V počastitev Prešernovega dne in naše kulture je včeraj v športni dvorani Osnovne šole Stična potekala slovesnost ob slovenskem kulturnem prazniku. Na prireditvi že vrsto let podeljujejo šolske Prešernove nagrade učenkam in učencem 9. razreda ter učiteljem in učiteljicam.


Na prireditvi sta se predstavila otroških pevski zbor iz OŠ Stična in OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični, Mladinski mešani pevski zbor dijakov Srednje šole Josipa Jurčiča, med katerimi je bil tudi njihov ravnatelj Milan Jevnikar ter Pevski zbor učiteljic OŠ Stična. Zbor je štel več kot 300 pevcev in pevk. Program so popestrili tudi nastopi recitatorjev, mladih igralcev, folklorne skupine OŠ Stična s harmonikarjem, instrumentalne skupine, ki so jo sestavljali učenci stiške in šentviške šole ter otroci Vrtca Ivančna Gorica, enota Pikapolonica. O pomenu Prešernovega dne in kulture je na prireditvi spregovoril ravnatelj Marjan Potokar, častna gosta pa sta bila župan Občine Ivančna Gorica Dušan Strnad in podžupan Tomaž Smole.

Šolsko Prešernovo nagrado je prejelo sedemnajst učencev iz 9. razredov, ki že vrsto let ustvarjajo na področju kulture, etnologije in raziskovanja in učiteljice Barbara Maver, Magdalena Pirman terBarbara Polajžer za večletno aktivno delo z mladimi ter dosežke na kulturnem področju.


Tekst in foto: Gašper Stopar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!