Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Žalna slovesnost v spomin na častnega občana ......


OBČINSKE, VERSKE

| |
11.01.2014      21:31
A A

Žalna slovesnost v spomin na častnega občana Huberta PatzeltaDeli:

V četrtek je v samostanu Stična potekala žalna slovesnost za pokojnim častnim občanom Hubertom Patzeltom. V samostanski baziliki je bila najprej maša zadušnica, nato pa je v dvorani župnijskega doma potekala še žalna seja. 


Mašo zadušnico je ob somaševanju opata Janeza Novaka in drugih duhovnikov vodil apostolski administrator ljubljanske nadškofije, škof Andrej Glavan. Pri maši so sodelovali združeni zbori župnij Stična, Šentvid pri Stični in Višnja Gora.

Z žalno sejo so se Cistercijanska opatija Stična, Občina Ivančna Gorica ter občanke in občani Občine Ivančna Gorica poklonili spominu na velikega dobrotnika stiške opatije in pobudnika pobratenja med občinama Ivančna Gorica in Hirschaid. Oris življenja in delovanja pokojnega Huberta Patzelta so predstavili nekdanji stiški opat p. Anton Nadrah, dolgoletni župan občine Ivančna Gorica Jernej Lampret in predsednik Gasilske zveze Ivančna Gorica Alojz Ljubič. Ob koncu žalne seje so sežupan Dušan Strnad, navzoči gostje, občinski svetniki, predstavniki občinske uprave, občinskih javnih zavodov, častni občani, predstavniki društev in drugih organizacij, ki sodelujejo s pobrateno občino in drugi gostje vpisali v žalno knjigo. 

 

Pogrebna svečanost pokojnega Huberta Patzelta bo v soboto 11. januarja v Hirschaidu, udeležila pa se jo bo tudi delegacija iz občine Ivančna Gorica. 


Hubert Patzelt se je rodil 15. novembra 1926 v pokrajini Šleziji, v predelu Sudetskega gorovja na območju današnje Češke. Izgnanstvo, druga svetovna vojna in naključna rešitev pred smrtjo ob koncu vojne so ga že v mladosti izoblikovale v pokončno osebnost z globokimi moralno etičnimi vrednotami. Po šolanju na učiteljišču je stopil na uspešno poklicno pot profesorja matematike in fizike in bil dolga leta ravnatelj na Realschule v Ebrachu. Prav Ebrach, z bogato zgodovino nekdanjega cistercijanskega samostana, ga je v poletju 1973 skupaj s soprogo Ingeborg prvič pripeljal v Stično. Obisk stiške opatije, je nanju naredil tako močan vtis, da sta po vrnitvi v domači kraj začela z organiziranjem pomoči stiški samostanski skupnosti. Od tedaj naprej so se med Stično in njuno domačo občino Hirschaid začele plesti trajne vezi, ki so leta 1999 pripeljale tudi do uradnega pobratenja med občinama Ivančna Gorica in Hirschaid. 


Vir (tekst in foto): http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=4303


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!