Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

delno oblačno
Popoldne bo sončno, v vzhodni polovici Slovenije pa občasno zmerno do pretežno oblačno in povečini brez padavin. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 6, na Primorskem do 10 °C.
0°C | 8°C
torek, 23.01.2018
0°C | 8°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 9°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 9°C
petek, 26.01.2018
5°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.1.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
8°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Literarni natečaj za najboljše otroško ali ......


KULTURA, OBVESTILA

| |
07.04.2014      8:57
A A

Literarni natečaj za najboljše otroško ali mladinsko dramsko besedilofoto: 1nadan.si
foto: 1nadan.si
Deli:

Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti in revija Mentor na mednarodni dan knjig za otroke razpisujeta literarni natečaj za najboljše otroško in mladinsko dramsko besedilo.

1. Prispevki

Vsak avtor lahko posreduje največ tri, še neobjavljena, dramska besedila, pri čemer se ocenjuje vsako dramsko besedilo posebej. Besedila morajo biti primerna za uprizarjanje za otroške in mladinske gledališke skupine, v dolžini trajanja:

-          največ 30 min (20.000 znakov s presledki) za otroške in

-          60 min (40.000 znakov s presledki) za mladinske predstave (tretja triada OŠ  in dijaki).  

 

2. Oblikovno-tehnični pogoji
Prispevki naj bodo poslani v digitalni obliki podpisani s šifro v eni priponki, v drugi priponki pošljite svoje kontaktne podatke (ime in priimek, letnica rojstva, naslov, e-naslov, telefonska številka). Žirija bo dobila v branje samo besedila podpisana s šifro, brez avtorjevih podatkov, s čimer bomo zagotovili anonimnost natečaja.


3. Udeleženci
Na natečaju lahko sodelujejo vsi avtorji, ki se ljubiteljsko ali poklicno ukvarjajo s pisanjem dramskih besedil.

 

4. Žirija in način selekcije
Poslane prispevke, ki bodo ustrezali razpisanim kriterijem, bo dobila v pregled tričlanska strokovna žirija, ki bo predlagala za objavo do pet najboljših dramskih besedil na podlagi strokovnega znanja ter lastnih izkušenj in presoje. Ocenjevala bo kreativnost, slog, jezik, povezanost vsebine in oblike, inovativnost, sporočilnost, uprizorljivost ter celostni umetniški vtis dramskega teksta. V primeru večjega števila kvalitetnih besedil lahko žirija predlaga kakovostna besedila za objavo v reviji Mentor. Odločitev žirije je dokončna in se nanjo ne bo mogoče pritožiti.

 

5. Nagrade in povratne informacije
Pet izbranih besedil bomo objavili v knjižni obliki, vsak avtor izbranega besedila bo prejel  honorar v višini 100 € bruto in 10 izvodov izdane knjige. Avtorji bodo o izboru obveščeni do 20. oktobra 2014.

 

6. Avtorstvo
Avtor s poslanim delom dovoljuje objavo svojega dela v tiskanih ali spletnih publikacijah JSKD. Skupine, ki bodo želele besedila uprizoriti, se bodo z avtorji naknadno dogovorile za  avtorski honorar - nadomestilo za uporabo avtorskega dela.

 

7. Rok za oddajo besedil
Rok za oddajo besedil je 31. julij 2014 po elektronski pošti na naslov mentor@jskd.si ali po pošti na digitalnih nosilcih datotek (CD, USB-ključ …) na naslov: Revija Mentor, JSKD, Štefanova 5, 1000 Ljubljana, s pripisom: Dramski razpis. Poslanih nosilcev ne vračamo.  

8. Ostalo
Dodatne informacije:

Matjaž Šmalc, matjaz.smalc@jskd.si

Barbara Rigler, revija Mentor, mentor@jskd.si

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!