Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

delno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno. Pihal bo severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 19, na Primorskem okoli 22 °C.
13°C | 18°C
torek, 25.09.2018
4°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 20°C
petek, 28.09.2018
6°C | 22°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Nov prizidek k zdravstvenemu domu v Ivančni ......


POSLOVNE, OBČINSKE

| |
02.07.2014      23:57
A A

Nov prizidek k zdravstvenemu domu v Ivančni GoriciDeli:

Včeraj sta župan Dušan Strnad in direktor Lekarne Ljubljana dr. Marjan Sedej, slavnostno podpisala pogodbo o podelitvi stavbne pravice v korist Lekarne Ljubljana. Omenjena pogodba bo Lekarni Ljubljana omogočala pridobitev gradbenega dovoljenja za gradnjo novega prizidka k zdravstvenemu domu v Ivančni Gorici, v katerem bo svoje prostore imela tudi lekarna. 


Lekarna Ljubljana bo na podlagi odloka o lekarniški dejavnosti v občini Ivančna Gorica in navedene pogodbe o podelitvi stavbne pravice zgradila nov prizidek k Zdravstvenemu domu Ivančna Gorica. Prizidek bo omogočil novo, boljšo in sodobnejšo lekarno v občini Ivančna Gorica ter dodatne prostore za potrebe zdravstvenega doma. Trenutno obstoječa enota Lekarne Ljubljana v Ivančni Gorici posluje v najetih prostorih, ki so premajhni za potrebe zagotavljanja oskrbe občankam in občanom. prebivalcev ivanške občine. 

»Z današnjim podpisom in izgradnjo novih prostorov za izvajanje lekarniške dejavnosti in tudi za širitev zdravstvenega doma smo v naši občini veliko pridobili. Tako Lekarna Ljubljana, ki bo uredila svojo dejavnost v naši občini skladno z zakonodajo in pridobila nove moderne prostore, kot Občina Ivančna Gorica, ki bo za svojih 16.000 prebivalcev dobila sodobno oskrbo in kvalitetno ponudbo z zdravili. Poleg tega pa bodo dodatni prostori za zdravstveno dejavnost našim občanom prinesli še kvalitetnejšo zdravstveno oskrbo« je svoje zadovoljstvo ob podpisu izrazil župan Dušan Strnad. 


Po besedah direktorja Lekarne Ljubljana dr. Marjana Sedeja je današnji podpis pomemben tako za Lekarno Ljubljana kot za občane Ivančne Gorice: »Podpis je pomemben že zaradi tega, ker Lekarna Ljubljana uvaja nov model, s katerim pravno gledano občina dobi res ''v živo'' odgovornost in pristojnost za skrb in razvoj osnovnega zdravstvenega sistema v občini. S strani Lekarne Ljubljana je to še posebno pomembno že zaradi tega, ker bomo prišli v nove modernejše in lastniške prostore. S tem podpisom pogodbe Lekarna Ljubljana ostaja nosilec razvoja lekarniške dejavnosti v občini tudi v naprej«. 


Svoje navdušenje nad idejo in pobudo, ki jo je dal župan Strnad in nad pripravljenostjo vodstva Lekarne Ljubljana, da pristopi k projektu, je izrazil tudi direktor ZD Ivančna Gorica, Janez Zupančič dr. med. V imenu svojih sodelavcev se je obema zahvalil, da so dogovori obrodili sadove in bodo tako lahko uresničeni tudi načrti o izgradnji prizidka, ki bo prinesel nove prostore za potrebe zdravstvene dejavnosti. 

Direktor Sedej ocenjuje, da bo investicija stala približno milijon evrov. Prizidek se bo razprostiral na površini dobrih tisoč kvadratnih metrov gradbena dela pa naj bi stekla že jeseni tega leta.


Tekst in foto: Gašper Stopar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
September 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.09.2018
Danes ni dogodkov.
26.09.2018 | Šport
Plesne delavnice
29.09.2018 | Družabni dogodki
Aviratek 2018
26.09.2018 | Šport
Plesne delavnice
29.09.2018 | Družabni dogodki
Aviratek 2018

Bodite prvi pri oddaji mnenja.