Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 25.05.2018

pretežno oblačno
Zvečer bodo nevihte postopno zamrle. Ponoči se bo na Primorskem delno zjasnilo. Drugod bo zmerno do pretežno oblačno, ponekod bodo občasno še manjše krajevne padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 °C.
15°C | 25°C
sobota, 26.05.2018
15°C | 27°C
nedelja, 27.05.2018
15°C | 29°C
ponedeljek, 28.05.2018
17°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 24.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Izredno zanimanje za tečaj oskrbe starejših


OBČINSKE, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
02.10.2014      10:42
A A

Izredno zanimanje za tečaj oskrbe starejšihDeli:

Občina Ivančna Gorica je do konca prejšnjega tedna zbirala prijave zainteresiranih občank in občanov za sodelovanje na tečaju »Družinska oskrba starejšega svojca«, ki ga bo izvedel Inštitut Antona Trstenjaka, financirala pa Občina Ivančna Gorica. Do roka je na naslov občine prišlo kar 43 prijav.


Takšen odziv občank in občanov je vse prijetno presenetil. Tečaj se običajno izvaja v skupinah od 15 do 25 udeležencev, zato se bo tečaj izvedel v dveh skupinah. O vsem bodo prijavljene občanke in občani pravočasno obveščeni. Prva skupina bo s tečajem pričela v mesecu oktobru in ga končala do novega leta, takoj po novem letu pa bo s tečajem začela še druga skupina. Žal sočasna izvedba v dveh skupinah v tem trenutku ni mogoča. 

Prvo srečanje prve skupine bo potekalo v četrtek, 9. oktobra 2014 ob 17. uri v prostorih vrtca Polžek v Višnji Gori. Trajal bo deset zaporednih tednov in sicer po dve uri in pol. Udeleženci tečaja so povabljeni, da aktivno sodelujejo, tako bo tečaj najbolj uspel, saj se vsi najlažje učimo iz dobrih osebnih izkušenj. Na vsakem srečanju pa je tudi eno predavanje iz področij: medsebojni odnosi, razumevanje starosti, proti lastni izgorelosti, demenca, nega, o tem, kako se pripraviti na odhod svojca v dom za starejše ter iz umiranja in žalovanja. Tečajniki prejmejo tudi priročnik, ki je izšel v letu 2012, z naslovom: Družinska oskrba starejšega svojca. Na tečajih redno sodelujejo patronažne sestre in drugi strokovnjaki.

Občina Ivančna Gorica tečaj prireja zato, da bi stari ljudje in njihovi svojci v družini doživeli čim več lepih trenutkov, svojci, ki jih oskrbujejo, pa to svoje zahtevno delo opravljali čim lažje. Oskrbovanje starega človeka v družini in sožitje več generacij je danes zelo zahtevna naloga.


Vir (tekst in foto): http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=4565
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!