Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne se bo po nekaterih nižinah še zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na ta debeli četrtek kurenti na Dolenjskem, v ......


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
08.02.2013      1:07
A A

Na ta debeli četrtek kurenti na Dolenjskem, v soboto se rajanje nadaljujeKurenti v Žužemberku
Kurenti v Žužemberku
Deli:

Pustne norčije so se začele. Kurenti žal niso obiskali naše občine, so se pa podali na Dolenjsko, v eno od sosednjih občin. Skupaj s spremljevalci jih je bilo za cel avtobus.  Napolnili so trg pred gradom. Poskočne melodije iz zvočnikov so ob krepkem poskakovanju možakarjev pod maskami preglasili njihovi zvonci za pasom, ki so odmevali po dolini Krke navzgor in navzdol, da jih je "Zima" prav gotovo slišala  tudi v naši občini. 

Kurenti v Žužemberku za seboj vodijo sprevode pustnih šem, ki bodo svoj  vrhunec doživele v občini Ivančna Gorica v soboto dopoldne na pustnem sprevodu. V Grosupljem bo za "ta stare" pustovanje v sobodo zvečer v hotelu Kongo in za "ta male" v torek popoldne v istem hotelu.  V Dobrepolju pa boste na omenjene dni prav gotovo srečali kje kakšno znano zagoriško mačkaro.

Na ta debeli četrtek so se po naših trgovinah že šibili pulti pod mastnimi krofi, ki jih nekateri ponujajo "skoraj zastonj", še vedno pa se najdejo gospodinje, ki se lotijo peke teh pustnih dobrot  po starih, bogatih receptih naših mam in babic in druge, ki jih pripravijo z manj maščob in jajc. - bolj zdravo.

Dovolite si malo norčij ali pa, mogoče, snemite masko. Poskrbite zase, kakor vam drago.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!