Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.01.2018

oblačno
Popoldne bo sončno z občasno spremenljivo oblačnostjo, nastalo bo nekaj ploh. V severni Sloveniji bo zapihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 12 °C.
-2°C | 6°C
ponedeljek, 22.01.2018
-2°C | 6°C
torek, 23.01.2018
1°C | 7°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 9°C
Opozorila
Nedelja, 21.1.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Martinovo na tržnici v Ivančni Gorici


DRUŠTVA, KMETIJSTVO

| |
13.11.2014      20:00
A A

Martinovo na tržnici v Ivančni GoriciDeli:

Na ivanški tržnici je tudi letos Občina Ivančna Gorica v sodelovanju z organizatorjem tržnične ponudbe Zadrugo Jarino pripravilo tradicionalno Martinovo soboto. Čeprav je bil zaradi slabega vremena odpovedan ves kulturni program, je raznovrstna ponudba na tržnici vseeno pritegnila veliko število obiskovalcev.


Na Martinovo po ljudski legendi sv. Martin spremeni mošt v vino in zato je mlado vino eno od simbolov tega priljubljenega jesenskega praznika. Tudi letos so se člani Vinogradniškega-sadjarskega-turističnega društva Debeli hrib predstavljali na svoji stojnici, kjer je bilo moč poizkusiti mlado vino. Različne degustacije pekovskega peciva so pripravile članice Društva podeželskih žena Ivanjščice, čebelarji Čebelarskega društva Stična pa so obiskovalce ivanške tržnice postregli z svojo medico in medenimi izdelki. Seveda tudi tokrat niso manjkali pridelki in dobrote naših kmetij in kmečkih turizmov ter raznovrstni izdelki domače obrti.


Pestro dogajanje je potekalo tudi v dvorani kulturnega doma, kjer so člani Društva gojiteljev malih pasemskih živali Ivančna Gorica pripravili že tradicionalno društveno razstavo malih živali. Številni obiskovalci so si lahko ogledali kunce, golobe, perutnino in ptice. 

 

Vir (tekst in foto): http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!