Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Božiček v Šentvidu pri Stični


VRTEC, OSNOVNA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
15.12.2014      13:54
A A

Božiček v Šentvidu pri StičniDeli:

Minuli teden se je dobri mož Božiček ustavil tudi v Šentvidu pri Stični. Krajevna skupnost Šentvid pri Stični je v četrtek 11. decembra organizirala tradicionalno srečanje krajanov z obiskom Božička. 


Zbranim je dobrodošlico izrekel tamkajšnji predsednik krajevne skupnosti Vojko Urbas. Člani Otroške folklorne skupine Vidovo so poskrbeli za program ter skupaj z otroci s huronskim klicanjem pričakali Božička. Na poti iz Daljnega vzhoda je Božiček otrokom prenesel pozdrave njihovih vrstnikov iz Kitajske ter jih naučil osnov kitajskega jezika. Prijetno je združil s koristnim, saj so otroci poleg daril domov odnesli še nekaj znanja. Folkloristi so poskrbeli, da je Božiček kljub utrujenosti celo zaplesal na ritme domače glasbe. 


Imel je seveda veliko dela, saj je med otroke razdelil kar 250 daril. Preden pa je nadaljeval svojo pot se je ustavil še pri otrocih v Centru za zdravljenje bolezni otrok Šentvid pri Stični. Obljubil je, da se ob letu osorej zopet vrne.


Vir (tekst in foto): http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=4649


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!