Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Božiček v Šentvidu pri Stični


VRTEC, OSNOVNA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
15.12.2014      13:54
A A

Božiček v Šentvidu pri StičniDeli:

Minuli teden se je dobri mož Božiček ustavil tudi v Šentvidu pri Stični. Krajevna skupnost Šentvid pri Stični je v četrtek 11. decembra organizirala tradicionalno srečanje krajanov z obiskom Božička. 


Zbranim je dobrodošlico izrekel tamkajšnji predsednik krajevne skupnosti Vojko Urbas. Člani Otroške folklorne skupine Vidovo so poskrbeli za program ter skupaj z otroci s huronskim klicanjem pričakali Božička. Na poti iz Daljnega vzhoda je Božiček otrokom prenesel pozdrave njihovih vrstnikov iz Kitajske ter jih naučil osnov kitajskega jezika. Prijetno je združil s koristnim, saj so otroci poleg daril domov odnesli še nekaj znanja. Folkloristi so poskrbeli, da je Božiček kljub utrujenosti celo zaplesal na ritme domače glasbe. 


Imel je seveda veliko dela, saj je med otroke razdelil kar 250 daril. Preden pa je nadaljeval svojo pot se je ustavil še pri otrocih v Centru za zdravljenje bolezni otrok Šentvid pri Stični. Obljubil je, da se ob letu osorej zopet vrne.


Vir (tekst in foto): http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=4649


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!