Logo MojaObčina.si

Ivančna Gorica

DANES
18°C
10°C
JUTRI
19°C
7°C
Deli
1932

DEDEK MRAZ V METNAJU

Tako kot že nekaj let, bo tudi letos, krajevno skupnost  METNAJ, obiskal dedek Mraz. Obiski so se začeli leta 2006. Zdelo se mi je , da je treba popestriti dogajanja v sami vasi Metnaj. Po dolgih letih obotavljanja sem se odlčočil da dedka Mraza pripeljem v Metnaj. Let 2006 in 207 sem sam zbral sredstva za darila in tako se je lahko začelo. Prvič je v Metnaj prišel Dedek  Mraz. Po navdušenem vzklikanju otrok - dedek Mraz kje si, je iza ovinka prisopihala prava lokomotiva in v sosednjem vagonu je bil dedek Mraz z polno škatlo daril. V začetku je dogodek bil za vaščane Metnaja, takrat je bilo 23 otrok do 10 let. Navdušenje je bilo nepopisno. Pred prihodom  je otroke zabaval vzgojiteljica Eva, risali in barvali so pobarvanke. Po podelitvi daril je bilo v dvorani gasilskrga doma zelo živahno. Ob prispevku krajanov je bilo pijače in jedače dovolj. Tako se je začelo leta 2006. Leta 2008 se je dogodek razširil na vso krajevno skupnost. Tako smo leta 2008 imeli 112 otrok katere je obiskal dedek  MRAZ. Dogodek je prastel v tradicijo, tako vsako leto KS zagotovi sredstva za to srečanje. Otroci se zabavajo z darili, mamice, očkoti, dedki in babice pa pa ob vročem čaju in kuhanem vinu. Seveda je to tudi priložnost za pogovor po dolgih letih. Zelo bi bilo lepo , če bi še kaka krajevna skupnost ali večji zaselek pripravil tak dogodek. Seveda so vsi vabljeni na dogodek v Metnaju. Ob tej priliki se zbere čez dvesto krajanov. Ob vročrm čaju in kuhanem vinu pa ni nikoli mraz, za to pa poskrbijo metnajski gasilci. Lep pozdrav in vesele in srečne praznike, ter SRENO NOVO LETO 2018.
  Tul Miro

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi