Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.04.2018

jasno
Danes bo večinoma jasno, popoldne bo na severu države nastalo nekaj kopaste oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, na obali malo nad 20 °C.
10°C | 28°C
ponedeljek, 23.04.2018
10°C | 27°C
torek, 24.04.2018
12°C | 25°C
sreda, 25.04.2018
11°C | 26°C
četrtek, 26.04.2018
11°C | 26°C
Opozorila
Nedelja, 22.4.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

DEDEK MRAZ V METNAJU


KULTURA

| |
12.12.2017      9:22
A A

DEDEK MRAZ V METNAJUDeli:
Tako kot že nekaj let, bo tudi letos, krajevno skupnost  METNAJ, obiskal dedek Mraz. Obiski so se začeli leta 2006. Zdelo se mi je , da je treba popestriti dogajanja v sami vasi Metnaj. Po dolgih letih obotavljanja sem se odlčočil da dedka Mraza pripeljem v Metnaj. Let 2006 in 207 sem sam zbral sredstva za darila in tako se je lahko začelo. Prvič je v Metnaj prišel Dedek  Mraz. Po navdušenem vzklikanju otrok - dedek Mraz kje si, je iza ovinka prisopihala prava lokomotiva in v sosednjem vagonu je bil dedek Mraz z polno škatlo daril. V začetku je dogodek bil za vaščane Metnaja, takrat je bilo 23 otrok do 10 let. Navdušenje je bilo nepopisno. Pred prihodom  je otroke zabaval vzgojiteljica Eva, risali in barvali so pobarvanke. Po podelitvi daril je bilo v dvorani gasilskrga doma zelo živahno. Ob prispevku krajanov je bilo pijače in jedače dovolj. Tako se je začelo leta 2006. Leta 2008 se je dogodek razširil na vso krajevno skupnost. Tako smo leta 2008 imeli 112 otrok katere je obiskal dedek  MRAZ. Dogodek je prastel v tradicijo, tako vsako leto KS zagotovi sredstva za to srečanje. Otroci se zabavajo z darili, mamice, očkoti, dedki in babice pa pa ob vročem čaju in kuhanem vinu. Seveda je to tudi priložnost za pogovor po dolgih letih. Zelo bi bilo lepo , če bi še kaka krajevna skupnost ali večji zaselek pripravil tak dogodek. Seveda so vsi vabljeni na dogodek v Metnaju. Ob tej priliki se zbere čez dvesto krajanov. Ob vročrm čaju in kuhanem vinu pa ni nikoli mraz, za to pa poskrbijo metnajski gasilci. Lep pozdrav in vesele in srečne praznike, ter SRENO NOVO LETO 2018.
  Tul Miro


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!