Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 18.08.2017

delno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, na Primorskem do 21 stopinj C.
18°C | 36°C
sobota, 19.08.2017
17°C | 31°C
nedelja, 20.08.2017
14°C | 25°C
ponedeljek, 21.08.2017
10°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 17.8.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
36°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

5. Gregorjev sejem v Zagradcu


LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA, OSTALO

| |
15.03.2015      15:41
A A

5. Gregorjev sejem v ZagradcuDeli:

V soboto, 14. marca 2015 se je na ploščadi pred trgovino Kmetijske zadruge Stična v Zagradcu  od  8. ure zjutraj odvijal Gregorjev sejem, ki ga je Turistično društvo Zagradec v sodelovanju s Kulturnim društvom Zagradec pripravilo že peto leto po vrsti.


Tokrat se je vabilu odzvalo nekaj manj kot dve desetini ponudnikov izdelkov domače obrti,  domačih kmečkih dobrot in drugih rokodelcev iz doline reke Krke, dodatno pa je bila postavljena tudi stojnica Rdečega križa, na kateri so brezplačno merili stopnjo krvnega sladkorja in krvni pritisk, zraven pa postregli z dobrimi nasveti za preprečevanje teh dveh nadlog.


Na tržnem prostoru se obiskovalci niso ravno trli, so pa vse dopoldne, tja do 13. ure prihajali v večjih in manjših valovih, "pasli" oči in kaj poizkusili ter seveda tudi marsikaj kupili. Motike so bile v tem letnem času zaželeno blago, estetsko pletene košare in košarice so skominale vse, ki že razmišljajo o velikonočnem žegnu, umetniška dela na platnu in raznih drugih materialih so bila kot nalašč za darilo. Sladkosnedi so si lahko privoščili krof za malico in za domov škatlo čudovito oblikovanih in okrašenih piškotov; nekateri so se do naslednjega leta spet oskrbeli z zdravilnimi, zeliščnimi kremami, medtem ko je moška družba najbolj oblegala stojnico s suhomesnatimi izdelki, kjer se je dobilo poleg tudi kaj za poplaknit. Za veselo razpoloženje je med drugim poskrbel domačin, ki je vsake toliko časa raztegnil meh Pečjakove harmonike.


Med obiskovalci oziroma kupci se je pojavila tudi direktorica Kmetijske zadruge Stična, Milena Vrhovec in predsednik Občinske turistične zveze, Pavel Groznik.


Še več o sejmu si lahko ogledate na fotografijah.


 


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!