Logo MojaObčina.si

Ig

DANES
16°C
12°C
JUTRI
21°C
11°C
6812

Vabljeni na pohod treh cerkva

V mesecu septembru Turistično društvo Kurešček vsako leto pripravi pohod treh cerkva, s katerim želi udeležencem približati bogato sakralno kulturno dediščino naših cerkva. O cerkvah in njihovi dediščini bo pripovedovala umetnostna zgodovinarka - zagotovo veliko novega boste tako izvedeli o cerkvah na Golem, Visokem in Kureščku. Med čisto svežimi podatki s katerimi bo postregla je tudi ta o stavbeniku golske cerkve, ki ga je razkril nedavno odkriti dokument v arhivu Župnije Ig. Izkoristite priložnost, da si od blizu ogledate več kot pol tisočletja stare freske Janeza Ljubljanskega v cerkvi na Visokem. Pohod se bo zaključil na Kureščku. 

Letošnji pohod bo potekal v soboto, 24. septembra z začetkom vodenja ob 9.00 na Golem. Vabljeni!

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi