Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.

Ig

8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

IskAAdventure trek 2014 uspešno zaključen!


ŠPORT

| |
29.04.2014      9:30
2
A A

IskAAdventure trek 2014 uspešno zaključen!


Na prelep sobotni dan 19. aprila 2014 se je na hipodromu Vrbljene (start/cilj) zbralo 94 treking navdušencev, ki so prišli eni tekmovati, drugi samo uživati v naravi v eni izmed treh kategorij, aktivni (10 km), pohodniški (20 km) in ultri (40 km) IskAAdventure treka 2014 v organizaciji IškAAdventure in Planinskega društva Krim.


Razlaga poti Ultre, eden od pomembnih delov treka.
Razlaga poti Ultre, eden od pomembnih delov treka.
Deli:

Prireditev se je odvijala ravno na veliko soboto, ko so po mnogih krajih ljudje v košarah nosili "žegnat" pripravljene dobrote, naši tekmovalci pa so sopihali, prelivali pot in kri po žilah po za tekmovalce bolj ali manj znanem območju Notranjske, po krimskem pogorju.

 

Kreatorja prog Janko in Boštjan sta se izjemno potrudila, da je bil trek zanimiv, razgiban in tudi orientacijsko bolj zahteven. Tekmovalci so morali uporabiti nekaj osnov znanja iz orientacije, saj niso imeli na svojih kartah vrisanih vseh kontrolnih točk, temveč so na poti dobili dodatne informacije in sicer azimut ter razdaljo do novih točk. Za konec smo tekmovalcem pripravili posebno presenečenje, na zadnji kontrolni točki pred ciljem so prejeli prave pirhe.

 

Najkrajša kategorija Aktivna (10 km) je bila kot vedno netekmovalnega značaja. V tej skupini smo ponudili možnost spremstva vodnika-orientacista, kateri je vsem zainteresiranim na sami progi bil po potrebi v pomoč in jih je tudi naučil nekaj osnov orientacije v naravi.

 

Organizatorji in vsi, ki so nam pomagali smo se zelo trudili in upamo, da nam je ponovno uspelo organizirati super trek. Letošnji trek je bil tako že drugi zapored, prvi je bil lanskega aprila. Tudi letos smo imeli svojo lokalno tržnico, ki je še prav posebno popestrila po-tekmovalno dogajanje.

 

Rezultate treka si lahko ogledate na spletni strani Slovenske treking lige http://www.treking.si/iska-adventure-2014, slike in zanimive opise na spletni strani IškAAdventure http://iskaadventure.si/, spletni strani Planinskega društva Krim http://www.pdkrim.si/ ter facebooku PD Krima-a https://www.facebook.com/pdkrim.

 

Za uspešno izpeljan trek se moramo zahvaliti vodji tekmovanja Boštjanu, predstavniku slovenske treking lige Robertu, kreatorju prog Janku, vodji starta/cilja Nevenki, Zvonki in Mateji za pomoč na startu/cilju, vodji lokalne tržnice Simoni, vodniku-orientacistu Davidu, prepotrebni pomoči na živih kontrolnih točkah: Daretu, Juriju, Tomislavu, Sonji, Mojci in Katarini, kuharju Janezu, sosedu Marjanu iz Vrbljen za pomoč pri pripravi prireditvenega prostora, Veljku za pivovarske dobrote, didžeju Marku ter Klemnu za razvoz hrane in pijače po živih točkah. Še posebno se moramo zahvaliti Občini Ig za brezplačen najem stojnic. Zahvaljujemo se tudi vsem sponzorjem in razstavljavcem na naši lokalni tržnici, ki so prispevali praktične nagrade za tekmovalce ter popestrili našo tržnico.

 

Sponzorji treka 2014:

Garderoba.si – tiskarna majic, kmetija Križman z domačimi mlečnimi izdelki, KOLOSEJ – kolosej zabavni centri, Amfibia – specializirana športna trgovina za tek, kolesarjenje, triatlon in veslanje, ki je tudi pokrovitelj slovenske treking lige, IškAAdventure - avanturistična doživetja v naravi, ”EKO tržnica” - http://www.Ekotrznica.eu/ spletna trgovina naravnih in ekoloških izdelkov slovenske pridelave in izdelave, Ana in Tadeja - društvo za sožitje z naravo (barjanski čaji, začimbe, zelišča) ter Marinka (leseni izdelki).

 

Razstavljavci na lokalni tržnici:

Amfibija, kmetija Križman, IškAAdventure , Danijel iz planinskega društva Krim, Kajak kanu klub Ljubljana, Dare iz turističnega društva Kurešček, Nina z naravno kozmetiko, Tjaša z medom in medenimi izdelki, ”EKO tržnica”, Ana in Tadeja - društvo za sožitje z naravo.

 

Posebej se zahvaljujemo tudi Konjerejskemu društvu Krim, Turističnemu društvu Krim in gasilcem PGD Vrbljene-Strahomer za uporabo prireditvenega prostora.

 

V kolikor smo koga pozabili omeniti se mu iskreno opravičujemo in hkrati zahvaljujemo.

 Spodaj si oglejte galerijo

 

Hvala tekmovalcem za obisk, upamo da ste uživali v treku ter še enkrat hvala organizacijskemu timu.

 

Na snidenje prihodnje leto ...

 

 

IškAAdventure in Planinsko društvo Krim

 

 

 

Objavljamo tudi nekaj utrinkov treka 2014!

foto: David Pečnik in Simona Zorko
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Planinsko društvo KRIM? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 2 komentarjev
Planinsko  Društvo Krim
Planinsko Društvo Krim Se strinjam0 Se ne strinjam0
Trusitičnemu društvu Kurešček se iskreno opravičujemo za več kot očitno napako v našem prispevku. Hvala vam da ste bili del tega dogodka.

Lep pozdrav,
Planinsko društvo Krim.

15.05.2014 ob 22:06:13 Odgovor Prekliči
Turistično                Društvo Kurešček
Turistično Društvo Kurešček Se strinjam0 Se ne strinjam0
Ker nas niste nikjer omenili, se bomo sami. Dare, Nina in Tjaša, ki jih omenjate med razstavljalci, so bili predstavniki Turističnega društva Kurešček.

12.05.2014 ob 9:58:24 Odgovor Prekliči
2 komentarjev
Stran


Planinsko društvo KRIM
Planinsko društvo KRIM
Troštova ulica 5
Tel:
OBČINA IG
Številka: 6/2017
Izšla: 14.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
18.10.2017 | Tečaji in delavnice
Seminar za zdravo, srečno in uspešno življenje
22.10.201 | Šport
Dolenjsko pohajkovanje
22.10.2017 | Ostalo
GONG ZVOČNA KOPEL
18.10.2017 | Tečaji in delavnice
Seminar za zdravo, srečno in uspešno življenje
21.10.2017 | Ostalo
8. pozdrav jesenskim kmečkim opravilom
21.10.2017 | Umetnost
Plesna prireditev "GOLO PLEŠE"
22.10.201 | Šport
Dolenjsko pohajkovanje
22.10.2017 | Ostalo
GONG ZVOČNA KOPEL

Bodite prvi pri oddaji mnenja.