Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Danes bo na vzhodu sprva precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Dopoldne se bodo na zahodu pričele pojavljati krajevne padavine, deloma nevihte, ki se bodo čez dan krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 9h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.

Ig

18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

SLOVENSKI CAMINO 2016


ŠPORT

| |
07.02.2016      20:39
A A

SLOVENSKI CAMINO 2016Deli:

Človeško toplino, prijaznosti in solidarnosti, ki sem jo doživljal na Caminu, sem želel, da doživimo in občutimo tudi  na naših društvenih izletih. Tako sem se odločil, da popeljem skupino po Slovenskem Caminu in se iz planinskih pohodnikov prelevimo v romarje-pelegrinose. Lani smo tako prehodili od Obrežja do Ljubljane in naprej do Trsta, letos pa bomo od Madžarske do Ljubljane v mesecu oktobru, že meseca maja pa od Višarij do Ljubljane. Udeleženci so spoznali, da so bolečine in utrujenost bolj ali manj postranska zadeva, čeprav se verjetno niso mogli izogniti strahovom, ki se sem in tja prikradejo v misli in načenjajo samozaupanje. Toda z vsakim novim kilometrom, ki ga narediš kljub utrujenosti in težkemu nahrbtniku, bolj zaupaš vase, želja priti na zastavljeni cilj pa postaja čedalje močnejša. Poleg tega se začneš počasi zavedati tudi spremembe načina življenja, ki je povezana z vsakodnevno romarsko rutino. Vstajanje ob zgodnji uri, zajtrk, hoja do zgodnjega ali poznega popoldneva, odvisno od tega, koliko kilometrov je v načrtu, nastanitev v skromnem prenočišču, ročno pranje perila ...

Zdaj boste seveda pomislili, da vse skupaj spominja na tipično romarsko odrekanje, toda lahko mi verjamete, da je to zgolj stvar odločitve. Sam se tako kot na lanskem Caminu že dolgo nisem zabaval, saj smo bili vedno razpoloženi za dober pogovor in kozarec (ali dva, tri) vina ali piva.

Smeh in veselje sta sestavni del romanja in sreča, ki jo občutiš v stiku z ljudmi, s katerimi te družijo podobne izkušnje in občutja, je resnično neizmerna. Del te sreče predstavlja tudi zavedanje, da se ob tako pristnem stiku z okoljem, v katerem ni prostora za stres in živčnost, tako v tvojem telesu kot v duševnosti začnejo dogajati nežne preobrazbe.

Znati prisluhniti samemu sebi, zaupati vase in v svoje duhovne čute, ki te vedno vodijo tja, kamor moraš v tistem trenutku priti, je eno od največjih daril, ki jih pohodniku da takšna pot. In na cilju boš lahko rekel, da je bilo romanje po  Caminu ena boljših odločitev v življenju.

Romanje, ki ni namenjeno le vernim, bo trajalo pet dni, od sobote 28. maja, do srede popoldne 1. junija. Od spodnje postaje gondole se bomo peš povzpeli na Višarje, zatem pa se po drugi poti vračali proti Ratečam in naprej do Mojstrane in po dolini Radovne do Bleda. Nadaljevali bomo ob Savi do Radovljice in Brezij, nato nekaj časa sledili Savi, zatem še pred Kranjem skrenili proti Škofji loki. Nadaljevali bolj ali manj po hribovitem terenu do Stanežič in naprej po ravnini do Šentvida, ko bomo imeli za sabo 140 km. Če bo pa volja, pa še do centra Ljubljane, kar je dodatnih osem kilometrov. Na dan bomo prehodili trikrat po 28, enkrat 32 in enkrat 23 kilometrov. Jesenski del poti, dolg kar 270 km od Madžarske (Kobilje) do Ljubljane, pa bomo realizirali od 8. do 16. oktobra.

Sled predvidene poti je lepo vidna na  Googlevem zemljvidu. Hodili bomo v vsakem vremenu, kjub morebitnemu muhastemu vremenu. Hoja bo tako prilagojena dolgi turi, udeleženci se mi bodo morali podrediti glede vstajanja, poti in na splošno časovnega plana kot vodji pohoda.

Nahrbtnik naj bo le do 10 % vaše teže, z najnujnejšo pohodno in zaščitno obleko (pelerina, dežnik). Spalna vreča je obvezna. Ne pozabite pa vzeti stvari katere potrebujete za osebno higieno, za zdravstveno oskrbo (obliže proti žuljem, mogoče sprostilno kremo za noge, osebna zdravila…), osebno in zdravstveno izkaznico.

Hrana: vsak dan bo možnost vsaj enega toplega obroka (enolončnica).  Prvi dan bo to pozno popoldne, zato vzemite sendvič ali dva in za zlato rezervo kakšno energetsko ploščico, suho sadje, košček čokolade. Za naslednje dni bomo sproti kupovali v trgovini. Vsak dan se bo možno ob koncu dneva umiti.

Stroške bo poravnal sproti, vsak sam.

Pri Društvu prijateljev svetega Jakoba se da za 5€ kupiti romarsko listino, na katero se beležijo dnevno prehojena pot, po prehojeni celotni poti  pridobite Certifikat, ki potrjuje prehojeno pot.

Vse, ki vas tovrstna pot zanima in ste se zanjo odločili, prosim, da potrdite prijavo čim preje na pdkrim@gmail.com, ali 051/369213, saj je število pohodnikov omejeno, tudi zaradi prenočišč.

Janko Purkat vodnik PZS
Priloge:
Neznan tip datoteke
SLO-CAMINO 2016
56054_slocamino2016.html (526,57 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Planinsko društvo KRIM? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Planinsko društvo KRIM
Planinsko društvo KRIM
Troštova ulica 5
Tel:
OBČINA IG
Številka: 4/2017
Izšla: 18.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.