Logo MojaObčina.si

Ig

DANES
25°C
18°C
JUTRI
28°C
16°C
6847

Poostren nadzor hitrosti

Javnost obveščamo, da bo Medobčinsko redarstvo SOU5G v času zapore ceste skozi Črno vas, izvajalo poostrene meritve hitrosti, na cestah, ki se uporabljajo za obvoz, s samodejno merilno napravo za nadzor prometa.

Meritve se bodo praviloma opravljale znotraj strnjenih naselij, ter na vpadnicah v naselja. Ob meritvi, v zadnjem tednu novembra, je bila v naselju Podkraj zabeležena najvišja hitrost 110km/h, kar je nesprejemljivo. Ob poslabšanju vremenskih razmer in krajšanju svetlega dela dneva Občinska uprava Občine Ig in Medobčinsko redarstvo SOU5G voznike opozarjata, naj upoštevajo omejitve hitrosti. Namen meritev hitrosti v cestnem prometu je zagotovitev prometne varnosti, zaščita najranljivejših udeležencev v prometu (otroci, starejši, invalidi) in preprečevanje prometnih nesreč, saj je ravno hitrost na slovenskih cestah glavni dejavnik za nastanek prometnih nesreč. K večji varnosti na naših cestah lahko pripomoremo največ sami.

SOU 5G

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi