Logo MojaObčina.si

Ig

JUTRI
19°C
2°C
SRE.
20°C
0°C

22. Podkrimski pustni karneval

Organizator: OBČINA IG
Vstopnina: Vstop prost

Vabljeni na karnevalski dan na Igu!
Začnemo ob 11.00 s programom za otroke pod šotorom:
ob 11.00 poslikava obraza,
ob 12.00 otroški program s Klovneso peso,
ob 
13.00 izbor najlepše otroške maske.

Vrhunec dneva bo povorka prek 600 pustnih mask od blizu in daleč, ki se bo po središču Iga sprehodila ob 14.00. Povorko bosta otvorila maskoti karnevala, Podkrimski in Povodni mož, za njimi pa skupinske maske, ki jih pripravljajo domača društva, obiskale nas bodo tudi nekaj tradicionalnih slovenskih pustnih mask - šjme iz Ilirskobistriškega, skupine korantov, oračev in pokačev s štajerskega konca, ter gostje s Hrvaške - halubajski zvončari! 
Po zaključku povorke sledi pustno rajanje pod šotorom, kjer vas bo od 15.30 dalje zabaval Trio Utrip.

Vabljene vse male in velike maškare, da se na pustno soboto pridružite rajanju na Igu! VSTOP PROST!

Všečkaj objavo

Oglejte si tudi