Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Ponoči se bo od zahoda postopoma pooblačilo, nekaj jasnine bo zjutraj še na severovzhodu. Tam bo ponekod pihal jugozahodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do 6, na Primorskem od 7 do 10°C.
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 4°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 6°C
sreda, 29.11.2017
2°C | 2°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Žive jaslice na Vrzdencu


TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI, VERSKE

| |
03.01.2013      11:24
A A

Žive jaslice na Vrzdencu


Vrzdenec – V božično-novoletnem času, med 25. in 30. decembrom, se je tudi letos ZOO park Rožman spremenil v čarobno prizorišče svetopisemske zgodbe o Jezusovem rojstvu. V petih večerih so si obiskovalci poleg številnih živali lahko ogledali žive jaslice, ki so jih popeljale v čas pred dobrimi dva tisoč leti.


Čaroben pogled na prizorišče živih jaslic na Vrzdencu (foto: Jure Burjek)
Čaroben pogled na prizorišče živih jaslic na Vrzdencu (foto: Jure Burjek)
Deli:

Lanske pohvale in nadvse pozitivni odzivi obiskovalcev so organizatorje, družino Rožmanec, nagovorili, da so se tudi letos odločili za prikaz ter umestitev živih jaslic in drugih slik iz Jezusovega življenja v naravno okolje – okolje zasebnega živalskega parka.

Zimsko obdobje je tudi tu sicer popolnoma umirjeno; dan se hitro poslovi v noč, živali pa se umaknejo v svoja zavetja, zato možnosti za ogled parka in živali v njem ni. Vendar so bili tudi letos izjema božično-novoletni prazniki, ko so si obiskovalci v petih večerih lahko na enem mestu ogledali veliko različnih vrst živali in doživeli način življenja v času Jezusovega rojstva.

Okrog 30 igralcev iz okoliških vasi, oblečenih v avtentična, doma sešita oblačila, je prikazovalo svetopisemske zgodbe in zgodbe takratnega življenja, družbo pa so jim delale domače živali zasebnega živalskega parka. Enogrba kamela je spremljala Svete tri kralje, osliček se je pridružil Sveti družini v hlevu, otroci so trli orehe, mladi so ob ognju robkali koruzo, medveda je vseskozi čuval vojščak, pastirčki so se igrali in šteli svoje ovčice ter kozličke, živahni so bili tudi kozorogi. V soju žarometov, ki so jih letos postavili kar nekaj več kot lani, pa je bilo mogoče videti še mnoge druge zanimive živali, lame, ježevca, mini pujse, štorklje, divje pujse, himalajske koze, rakune, čaplje, emuja, rdečevratega valabija, perujske pujse, pritlikave kozice, vijeroge ovce, pave, okrasno perjad in drugo. Nekaterih pa niso zmotili niti obiskovalci niti žarometi; noč in mraz sta jih zvabila v njihova zavetja. Poskrbljeno je bilo tudi za obiskovalce; zavetje pred mrazom jim je nudil "topli kotiček", kjer sta točaja postregla z domačim čajem in kuhanim vinom.

Sprehod med postajami živalskega parka Rožman je bil zares prijeten. Božičnim praznikom je dal posebno čarobnost. Ne le obiskovalci, temveč tudi igralci so žive jaslice doživeli na svojevrsten način. Tovrstne jaslice lahko namreč vedno dopolnijo posebna doživetja. Ene od zanimivejših prigod se z nasmehom na obrazu spominjajo angelci – njihovemu lepemu petju se je nekoč pridružil mlad osliček, ki je ob spremljavi flavte preizkušal svoj glas, in to je ponovil kar trikrat, pri tem pa požel veliko pozornosti in smeha.

Če ste doživetje živih jaslic letos zamudili, boste novo priložnost imeli šele ob naslednjem božiču, vse, ki ste si jaslice ogledali, pa naj doživetje spremlja čim dlje, do naslednjega. Izjemno zadovoljni in navdušeni obiskovalci namreč dajejo zagon in spodbudo organizatorju, ki obljublja, da bodo žive jaslice na Vrzdencu gotovo tudi v naslednjem letu. Bojda jih bodo korenito spremenili ter dopolnili in povečali, saj jim volje in zamisli, tudi zaradi velike pomoči sovaščanov in drugih, ne manjka.

 

Nadja Prosen Verbič
Priloge:
MS Office Word 2003
prispevek_jaslice.doc
8030_prispevek_jaslice.doc (35 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.