Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
20°C
12°C
JUTRI
19°C
11°C
2873

Začela so se dela na Ljubgojščici

Urejanje poplavne varnosti na vodotoku Ljubgojščica sodi med prioritetne projekte v občini, kjer tesno sodeluje tudi država s pristojnimi službami in ministrstvom. Skladno z načrtom so se začela gradbena dela v osrednjem delu vodotoka, kjer se je že uredila struga, ki je sedaj razširjena in z utrjenimi brežinami.

To je v letošnjem letu eden od najpomembnejših in tudi najobsežnejših projektov na našem območju, saj močno vpliva na protipoplavno varnost v Horjulu. Dela bodo potekalo od Ljubgojne pa vse do nove čistilne naprave. S tem bo urejeno poplavno območje Horjula in omogočena nujna širitev vrtca v Horjulu, kjer se bo gradil prizidek. Vsi občani, ki jih ta sanacija in ureditev na neposreden način zadeva, so bili pravočasno obveščeni tako z javno razgrnitvijo kot tudi z dopisom in priloženo skico, kjer bodo potekala dela.


Besedilo in foto: Peter Kavčič

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi