Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
19°C
11°C
TOR.
18°C
12°C
2873

Začela se je gradnja kolesarske ceste Horjul–Vrhnika

Prometna varnost vseh udeležencev na zelo obremenjeni cesti, ki povezuje Vrhniko in Horjul, bo v prihodnje bolj varna tako za avtomobiliste kot kolesarje. Cesta se bo z rekonstrukcijo namreč širila na 6 metrov, in sicer od Horjula do meje z občino Vrhnika. Poleg nje pa bodo zgradili še dvosmerno kolesarsko stezo širine 2,6 metra. Da bodo kolesarji vozili varno, bo med ''kolesarko' in cesto metrski zeleni pas.

Dela so se že pričela v juliju, uradni izvajalec je podjetje V3 d.o.o., podizvajalec pa podjetje Garnol d.o.o., ki je začel z deli pri ŠPH Horjul, kjer gradijo kamnita zložba ter izkop za novo voziščno konstrukcijo. Ob tem bo poskrbljeno tudi za sprehajalce, oziroma pešce, saj se bo gradil tudi pločnik po desni strani ceste od Športnega parka do Baševega ovinka pri razcepu s cesto, ki pelje proti Zagorici. Na občini naprošajo vse voznike, da upoštevajo prometno signalizacijo in za strpnost v primeru, da pride do zastojev. Dela bodo potekala v manjših odsekih, ki bodo semaforizirana ravno z namenom, da se čim bolje omogoči pretočnost ceste. Preko vodotokov se bodo gradil trije novi mostovi in ko bodo zgrajeni, se bo lahko promet usmeril preko njih, da bo lahko rekonstrukcija potekal nemoteno naprej. Za občino Horjul in njen razvoj je to pomembna pridobitev tako za gospodarstvo kot tudi razvoj turizma in športa.

 

Besedilo in foto: Peter Kavčič

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi