Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
15°C
5°C
JUTRI
16°C
7°C
2873

Vse pripravljeno za začetek del na cesti na Koreno

Vlaganje v infrastrukturo je ena od glavnih prioritet vodstva občine Horjul. Le tako se lahko zagotovi nenehni napredek in razvoj. Sedaj je prišla na vrsto tudi obnova ceste na Koreno, natančneje do Laparije. Skupna dolžina obnovljene ceste bo znašala 620 metrov.

Po podpisu pogodbe z izvajalcem in uvedbo v delo, bodo od konca septembra pa vse do spomladi prihodnje leto na tem delu vsakodnevno gradbeni stroji in delavci. Ko bodo dela dopuščala, bo urejen izmenični enosmerni promet, že sedaj pa je jasno, da bodo nujne tudi popolne zapore ceste. V načrtu je, da se bodo dela izvajala med 7:30 in 16. uro. V tem času bo cesta zaprta za promet, obvoz pa bo urejen preko ceste, ki pelje skozi Vrzdenec priti Šentjoštu in nato skozi Samotorico. Prometni režim bo objavljen tudi na spletni strani občine Horjul in na sami lokaciji. Na občini prosijo za razumevanje in sodelovanje, saj bodo le tako dela najhitreje končana. V prvem koraku sledi sečnja dreves ob cesti in ureditev električne napeljave do vodohrana, ki z vodo oskrbuje Horjul. Ob cesti pa bodo podaljšali tudi kamnito zložbo, ki utrjuje cesto. Predviden zaključek vseh del je 31. maja 2021.

Besedilo in foto: Peter Kavčič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi