Logo MojaObčina.si
DANES
16°C
9°C
JUTRI
19°C
8°C

Veselo v Horjulu 2023 kot otvoritev jubilejnega prazničnega leta

V soboto, 11. februarja zvečer, se je v športni dvorani pri osnovni šoli Horjul razlegalo veselo rajanje. Po nekajletnem premoru je bilo zopet ''Veselo v Horjulu'' – tokrat že petnajstič po vrsti! V polni dvorani so obiskovalcem zagodli mojstri narodno zabavne muzike Ansambel Petra Finka, Krimski lisjaki in ansambel Novi spomini. Da je bilo v dvorani tudi veliko smeha, pa je poskrbela hudomušna Mama Manka, ki je iz svojega predpasnika stresala šale in na zabaven način povezovala prireditev.

Organizatorji, PGD Horjul, so se tudi tokrat potrudili z organizacijo, ki za dogodek takšnega obsega seveda ni majhen zalogaj. Veliko je administrativnega dela, torej priprave dokumentacije in ustreznih dovoljenj tako s strani Upravne enote kot Policije. Ob tem so gasilci tudi pohvalili dobro sodelovanje z Občino Horjul, ki jim omogoča uporabo velike športne dvorane. Letos se je ta s predprodajo vstopnic in z vsem oglaševanjem napolnila do zadnjega kotička. Po ocenah organizatorjev je bilo na dogodku med 650 in 700 obiskovalcev, ki so prišli uživat in se zabavat ob zvokih narodno zabavne glasbe.

To je tudi odlična popotnica za horjulske gasilce, ki bodo ves izkupiček namenili novemu gasilskemu vozilu. Dosedanja ''cisterna'' je namreč že zelo stara, šteje kar 30 let in je potrebna zamenjave. Zato se po uspešni obnovi gasilskega doma sedaj denar zbira za novo tehniko, ko bo ob intervencijah poskrbela za učinkovito reševanje premoženja in življenj.

V dvorani se je med koncertom čutil prav poseben pozitivni naboj, veliko je bilo pozitivne energije, kar je zelo lepo opisal tudi Peter Fink. ''Tu smo z ansamblom nastopali že večkrat in moram priznati, da je bilo letos še boljše kot običajno! V Horjulu je takšna, prav posebna narodno zabavna publika, ki se odziva na vsako skladbo. Ljudje ploskajo, vriskajo in predvsem uživajo. Tega ne doživiš povsod, to je zelo narodno zabavani kraj, čeprav smo recimo le dobrih 20 minut stran iz Ljubljane. Tu je harmonika doma!''

Na tak samostojni koncert, kjer se odigra več kot 20 skladb, se seveda pripravljajo drugače kot takrat, ko odigrajo le nekaj skladb. ''Veliko več je vaje in usklajevanja, kar je seveda potrebno za tak koncert, kot je ta v Horjulu. Ampak to ni težava, z veseljem nastopimo na takšni prireditvi, saj vemo, da bo med nami in publiko prav posebna energija. To so lepi občutki in odlična motivacija.''

Na vprašanje, katero skladbo najraje zaigrajo, je brez preveč premišljevanja dejal: ''Ne samo v Horjulu, ampak tudi kjerkoli drugod najraje zaigramo naš najbolj prepoznavni ''komad'' Morska pravljica. Publika poje in uživa. To je za avtorja skladbe, torej v tem primeru zame, izjemna čast in nagrada, ko cela dvorana prepeva nekaj, kar si ustvaril in imaš do te skladbe še bolj pristen odnos.''

Jubilejno leto, ko praznujemo 140 let PGD Horjul!

Če je bil ta tradicionalni koncert odličen uvod v sezono 2023 pa lahko že sedaj napovemo, da bo v Horjulu letošnje leto zelo živahno. Prostovoljno gasilsko društvo Horjul namreč prav letos praznuje 140 let! Ob takem častitljivem jubileju pa ne sme manjkati niti velika gasilska veselica.  Zato bodo imeli gasilci najprej slavnostno sejo in parado, kjer bodo prevzeli tudi nov društveni prapor, zatem pa sledi velika veselica, ki bo na državni praznik 25. junija. Zato si vsi ljubitelji narodno zabavne glasbe že sedaj označite ta datum na koledarju, saj bo v Horjulu zopet veselo!

 

Besedilo in foto: Peter Kavčič

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi