Logo MojaObčina.si
DANES
6°C
5°C
JUTRI
3°C
3°C
2873

Veseli december s prižigom lučk in obiskom sv. Miklavža

V Horjulu bodo ulice dobile praznični izgled že prvi ''vikend'' v decembru, ko se bodo prižgale lučke, ki prinašajo praznično vzdušje in toplino v naša srca.

Po razmisleku, ali letos prižgati novoletne lučke ali ne zaradi situacije z energetsko krizo, so se na občini Horjul vseeno odločili, da je prav, da tudi v teh časih, ko je dan kratek, noč pa dolga, zasvetijo luči. Praznična razsvetljava je namreč narejena iz varčnih LED svetilk in ne porabi veliko električne energije. December je mesec obdarovanja, ko si vzamemo čas za druženje, za prijatelje in družino ter obdarovanje. Tudi letos bo v Horjulu darila otrokom nosil sveti Miklavž, ki bo otroke obiskal v Prosvetnem domu v Horjulu. Miklavž že pridno zbira vsa pisma in sporoča, da bo obdaroval otroke do 8. leta starosti. Vse starše, ki svojih otrok še niste prijavili na Miklavževanje, vabimo, da to naredite čim prej tako, da pokličete v glavno občinsko pisarno. Seveda pa lahko Miklavžev obisk pridete pogledat tudi starejši, zagotovo bo tudi letos živahno in zabavno.

 

Besedilo in foto: Peter Kavčič

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi