Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
18°C
6°C
JUTRI
19°C
5°C
2873

Večino hrena uvozimo

Tudi hren je ena izmed tradicionalnih velikonočnih jedi. Slovenija ga veliko več uvozi, kot izvozi. V 2020 je po začasnih podatkih uvozila 13,2 tone svežega hrena (od tega 85 % iz Avstrije), izvozila pa ga je 0,6 tone. S tržno pridelavo hrena se je v 2019 ukvarjalo 73 kmetijskih gospodarstev v Sloveniji. Pridelovali so ga na 66 ha površine.
Hrena pa ne najdemo samo na velikonočni mizi, precej Hrenov je tudi med prebivalci Slovenije. Hren je namreč eden pogostejših priimkov oz. 84. najpogostejši priimek v Sloveniji.

1.427
prebivalcev Slovenije se je 1. 1. 2020 pisalo Hren.

413
Hrenov je živelo v osrednjeslovenski statistični regiji (največ na ravni regij).

394
Hrenov je živelo v savinjski statistični regiji. Tukaj je bil priimek Hren najpogostejši, na 31. mestu.


Letos bomo veliko noč praznovali 4. aprila. 5.869 prebivalcev Slovenije bo imelo letos na veliko noč tudi rojstni dan. Ti bodo lahko poleg tradicionalnih velikonočnih jedi postavili na praznično mizo še rojstnodnevno torto.


Virs: Statistični urad RS


Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi