Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
3°C
-3°C
JUTRI
4°C
-4°C
2873

Vabljeni na pilates

Pilates je vadba, kjer krepimo in “zbujamo” mišice, ki držijo telo močno, predvsem v predelu trupa. Vaje izvajamo počasi, kontrolirano in tekoče s koncentracijo, ki nam omogoča večje zavedanje in čutenje telesa. Večino vaj izvajamo z lastno težo brez pripomočkov, včasih bomo posegali pa tudi po malih in velikih žogah, elastičnih trakovih in utežkah. Pri pilatesu krepimo in raztezamo mišice celega telesa, prav tako delamo na moči, koordinaciji, vzdržljivosti, ravnotežju, oblikovanju telesa in večanju gibljivosti. Zelo je pomemben t.i. pas moči ( jedro, center, hiša moči ali kot ga imenujemo kar nosilna stena), ki zajema mišice spodnjega dela trupa, medenično dno, trebušne in hrbtne mišice.
Osnovna načela vadbe boste zlahka prenesli tudi na ostale športne zvrsti.
Rezultati
Izboljša telesno držo
Izboljša psihično počutje in ravnotežje
Zmanjšuje bolečine v hrbtenici
Pomaga krepiti mišice celotnega trupa
Zdrav duh v zdravem telesu
Vadba je primerna za vsa starostna obdobja še posebej za tiste, ki opravljajo sedeče delo in imajo občasne težave s hrbtenico. 
Treba je samo začeti.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi