Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
17°C
12°C
JUTRI
21°C
13°C
Deli
2209

V vrtec gre 32 otrok

Na seji komisije za sprejem otrok v vzgojnovarstveno enoto pri Osnovni šoli Horjul, ki je zasedala 8. maja, so sprejeli sklep o številu prostih mest za vpis otrok v vrtec za šolsko leto 2019/2020.

Komisijo so sestavljale predstavnice strokovnih delavcev vrtca, staršev in ustanovitelja. Obravnavale in točkovale so vloge za sprejem otrok za šolsko leto 2019/20 in določile prednostni vrstni red. Članice komisije so najprej izvedele, koliko je prostih mest in prijavljenih otrok. V šolo odhaja 32 otrok, kolikor je predvidenih mest za novince, odvisno od starostne strukture vpisanih. Prijavljenih otrok je komisija obravnavala 55, rojenih večinoma 2017 in 2018, od tega ima 53 otrok stalno  prebivališče na območju občine Horjul, 9 pa je bilo vlog otrok iz okoliških občin. Komisija se je odločala na podlagi pravilnika o sprejemu otrok v vzgojnovarstveno enoto pri Osnovni šoli Horjul in na podlagi kriterijev določila prednosti vrstni red tako, da je razvrstila vse vpisane otroke po doseženem številu točk. Vrtec bo po trenutno veljavnih podatkih sprejel 32 novincev, v čakalni vrsti pa ostaja 23 otrok. Ob tem je treba poudariti, da bo veliko zavrnjenih otrok šele tekom šolskega leta dopolnilo 11 mesecev, kar je starostni pogoj za sprejem v vrtec. Seznama sprejetih otrok in otrok v čakalni vrsti bosta objavljena na spletni strani vrtca, vsi starši pa bodo obvestilo dobili tudi po pošti. Če se bo v vrtcu zaradi odpovedi sprejema oz. izpisa sprostilo mesto, bo sprejet naslednji otrok s čakalnega seznama, in sicer glede na skupino in letnik.

 

Besedilo in foto: Peter Kavčič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi