Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 17.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. V hribovitem svetu zahodne in južne Slovenije ni izključena kakšna manjša ploha ali nevihta. Najvišje temperature bodo od 26 do 32 °C.
15°C | 30°C
sobota, 18.08.2018
17°C | 32°C
nedelja, 19.08.2018
17°C | 32°C
ponedeljek, 20.08.2018
16°C | 32°C
torek, 21.08.2018
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Uspešen poskusni zagon nove čistilne naprave...


NOVICE

| |
22.05.2018      13:21
A A

Uspešen poskusni zagon nove čistilne naprave


Dela na novi čistilni napravi v Horjulu so v zaključni fazi, ki vključuje tudi poskusni ali suhi zagon ter t. i. mokri test. Nova pridobitev, ki bo skrbela za čistejše okolje po najsodobnejših evropskih standardih, je prvi preizkus uspešno prestala.


Deli:

Ob pogledu na okolico čistilne naprave, kjer so izvajalci položili asfalt in začeli z urejanjem zelenih površin, je jasno, da se projekt, ki je izjemnega okoljevarstvenega pomena za Horjul in okolico, zaključuje. Sodobna čistilna naprava je zgrajena, da dolgoročno reši problematiko odpadnih komunalnih voda po smernicah in uredbah, ki jih je naši državi določila Evropska unija. Preizkus krmiljenja, ki je bil v celoti izpeljan prek nadzornega centra v stavbi in je potekal elektronsko, ter napeljav in tesnosti, ki so ga izvedli z vodo iz vodovodnega omrežja, je dal zeleno luč za nadaljnje postopke, ki so potrebni do polnega obratovanja. Konec maja so tako podali prijavo za tehnični prevzem, ki bo predvidoma izpeljan junija. A delo na tem območju kljub vsemu še ne bo končano. Pripravljajo tudi že dokumentacijo za izgradnjo mostu na cesti Vrhnika–Horjul, kar je sicer del protipoplavnega načrta občine Horjul, v tem primeru konkretno za področje Vovčne. Župan Janko Prebil je ob tej priložnosti povedal, da se bo v naslednjih fazah gradil tudi pločnik na tem območju, ko bo nova čistilna naprava začela z delovanjem pa sledi še rušitev stare čistilne naprave, ki je svoje seveda že odslužila.

 

Peter Kavčič  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!