Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Na potepanju po Ribnici in Kočevju


TURIZEM

| |
18.10.2013      14:43
A A

Na potepanju po Ribnici in KočevjuDeli:

Člani Turističnega društva Horjul smo se drugo oktobrsko soboto odpravili na izlet po okolici Ribnice in Kočevja.  Tudi dežne kaplje niso pokvarile vzdušja, za katero je dodatno skrbel vodič Tomo. Pot je najprej vodila proti Turjaku, kjer je del družbe prehodil nekaj manj kot tisoč stopnic v čudoviti Županovi jami, nekaj pa jih je medtem spoznavalo skrivnosti sušenja sadja v vasici Gradež in pokušalo dobrote. Manjkal ni niti obisk Ribnice in suhorobarskega mojstra Jakliča, ki je na hudomušen in zanimiv način pokazal, kako nastajajo izdelki, po katerih slovi Ribnica.

Lakoto smo si potešili s toplim obrokom in doma varjenim pivom, ki je zbrane navdušilo, nato pa smo se odpravili proti Škrabčevi domačiji, ki v idilični vasi ohranja in obnavlja izročila in tradicije s pridihom modernizma. Pot smo nadaljevali do Kočevja, kjer se je začelo pogumno iskanje kočevskega medveda; na koncu smo jih našli več, kot smo pričakovali – lesenih, seveda. Mojster Matija, ki nas je poprej popeljal tudi v Kočevski rog, je v svoji delavnici pokazal, kako izdeluje lesene medvede vseh velikosti in tudi druge lesene izdelke. Potepanje se je zaključilo z dobro večerjo in klepetom, nato pa se je bilo treba vrniti v Horjulsko dolino. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.