Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, rahle padavine bodo povsod ponehale. Burja na Primorskem bo še naprej slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem okoli 6 °C.
1°C | 5°C
četrtek, 20.11.2018
2°C | 3°C
petek, 22.11.2018
5°C | 6°C
sobota, 23.11.2018
5°C | 8°C
nedelja, 24.11.2018
6°C | 8°C
Opozorila
Torek, 20.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Tehnični prevzem čistilne naprave v Horjulu


NOVICE

| |
22.10.2018      7:56
A A

Tehnični prevzem čistilne naprave v Horjulu


Nova čistilna naprava je prestala še zadnji preizkus in lahko začne obratovati s polnim zagonom. Desetega oktobra so namreč tudi uradno opravili tehnični prevzem, ki sedaj omogoča priklop na kanalizacijsko omrežje. Čistilna naprava bo služila svojemu namenu, da bodo odpadne vode v naši občini v skladu s sodobnimi evropskimi okoljevarstvenimi normativi.


Deli:

Ob tehničnem prevzemu je vse navzoče sprejel župan občine Horjul Janko Prebil, ki je še enkrat poudaril, kako pomembna in velika je ta pridobitev za celotno horjulsko dolino. Nanjo smo lahko upravičeno ponosni, saj mora biti skrb za čisto okolje na prvem mestu. Slovesnega dogodka so se udeležili tudi ugledni gostje. Predstavniki nadzornika Vo-Ka, izvajalca Hidrotehnik, projektanta Hidroinženiring, upravne enote Ljubljana, izvedenci gradbene, elektrotehnične in strojniške stroke, predstavniki podizvajalcev za električne in strojne inštalacije ter opremo in predstavnica soglasodajalca DRSI.
Janez Jelovšek, strokovni sodelavec, ki v občini Horjul nadzoruje gradbena dela je pojasnil, da ni ovir za začetek preizkusnega obdobja, v katerem se bo prevezala fekalna kanalizacija s stare čistilne naprave na novo. Dodatno se bo zaradi hitrejše vzpostavitve delujoče mikroflore pripeljalo blato od drugje, da bo čistilna naprava hitreje začela delovati. Upravljavec računa, da bodo meritve kakovosti očiščene vode v zakonskih mejah pozitivne v obdobju od treh do petih tednov. Po pridobitvi pozitivnega poročila o prvih meritvah bo upravna enota Ljubljana izdala tudi uporabno dovoljenje.

 

Peter Kavčič, foto: občinski arhiv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!