Logo MojaObčina.si
DANES
1°C
-5°C
JUTRI
4°C
1°C
Oceni objavo

Sveže sadje in zelenjava vsak dan, že 12 let

Ste se kdaj vprašali, kaj vse je potrebno, da lahko v domačem kraju dobimo sveže sadje in zelenjavo? Pa ne govorimo o sezonskem sadju ali zelenjavi, ampak o vsem, kar je mogoče dobiti na globalnem trgu, tudi tropsko sadje, ki pride iz drugih kontinentov.
Dandanes se nam marsikaj zdi samoumevno, med drugim tudi to, da so police v trgovinah založene s praktično vsem, kar potrebujemo in seveda tudi z vsem, kar ne potrebujemo, pa vseeno kupimo. Pa si lahko zamislite vaš vsakdan brez sveže in kakovostne zelenjave in sadja? Kar malce težje kajne, sploh če nimate doma vrta ali sadovnjaka. Uzer Hamzai je možakar, ki že kar 12 let s svojim kombijem vsak dan zjutraj pripelje v Horjul kakovostno sadje in zelenjavo. Prosto si vzame le ob četrtkih. To svoje delo ne doživlja samo kot službo, ampak tudi kot poslanstvo. Še predno je postavil stojnico v Horjulu, je vozil sadje in zelenjavo za eno od večjih trgovskih verig, tako da je bil dobro seznanjen s tem, kakšen posel je to. V pogovoru z njim se hitro začuti, da je to njegovo področje, da ve o čem govori, in da tudi ve, kje se dobi najboljša ''roba''.  V Horjul se vozi vsak dan iz Ljubljane in na tej lokaciji poleg bencinske črpalke zares uživa. Kot pravi, ima rad Horjul in stranke. Pravzaprav je vse vas, ki redno kupujete pri njem, sadje in zelenjavo, pohvalil, saj so se v vseh teh letih stkale tesne vezi. Zadovoljna stranka se seveda rada vrača in tega se Uzer, ki izhaja iz Makedonije, v Sloveniji pa živi že več kot 30 let, dobro zaveda. Zato boste od njega dobili vedno zvrhano mero, vedno pa postreže s prijazno besedo in iskrenim nasmehom.

Besedilo in foto: Peter Kavčič

Oglejte si tudi