Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
23°C
5°C
PON.
22°C
5°C
Deli
2873

Miklavž obdaril 150 otrok

December je čas, ko si skušamo vzeti nekaj več časa za družino, naši najmlajši pa se veselijo obiska dobrih mož, ki s seboj prinašajo darila. Sveti Miklavž je v spremstvu angelov in parkljev v nedeljo popoldne pred svojim praznikom obiskal zbrane starše z otroki.

Medtem ko so parklji kurili ogenj in zganjali lumparije ter malo porožljali kakšnemu mlademu fantu ali dekletu, je Miklavž tiste pridne otroke, ki so redno pospravljali svojo sobo in ubogali svoje starše, nagradil z darili. Potem ko je med mlade nadobudneže, ki so ga pričakali z velikim veseljem, razdelil kar 150 daril, se je s kratkim nagovorom in pozdravom horjulskemu župniku Janezu Smrekarju od zbrane množice poslovil in odhitel naprej, obdarovat pridne otroke kot veleva lepa slovenska tradicija. Miklavž je za brezhibno organizacijo in lepo petje hvaležen mlademu pevskemu zboru, prosvetnemu društvu Horjul. Ob čaju, kuhanem vinu in slastnih palačinkah, za katere so poskrbeli v turističnem društvu, pa kljub mrazu, ki je pritisnil v teh dneh, ni nikogar preveč zeblo. Miklavž je ob koncu še pomahal v slovo in obljubil, da najbolj pridne otroke prihodnje leto spet obišče.

 

Besedilo in fotografije: Peter Kavčič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi