Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 21.05.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo, kakšna popoldanska ploha bo možna predvsem v severni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni do jugovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23, na Primorskem do 26 °C.
12°C | 24°C
torek, 22.05.2018
13°C | 23°C
sreda, 23.05.2018
12°C | 25°C
četrtek, 24.05.2018
14°C | 26°C
petek, 25.05.2018
15°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 21.5.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Miklavž obdaril 150 otrok


NOVICE

| |
06.12.2017      15:26
A A

Miklavž obdaril 150 otrok


December je čas, ko si skušamo vzeti nekaj več časa za družino, naši najmlajši pa se veselijo obiska dobrih mož, ki s seboj prinašajo darila. Sveti Miklavž je v spremstvu angelov in parkljev v nedeljo popoldne pred svojim praznikom obiskal zbrane starše z otroki.


Deli:

Medtem ko so parklji kurili ogenj in zganjali lumparije ter malo porožljali kakšnemu mlademu fantu ali dekletu, je Miklavž tiste pridne otroke, ki so redno pospravljali svojo sobo in ubogali svoje starše, nagradil z darili. Potem ko je med mlade nadobudneže, ki so ga pričakali z velikim veseljem, razdelil kar 150 daril, se je s kratkim nagovorom in pozdravom horjulskemu župniku Janezu Smrekarju od zbrane množice poslovil in odhitel naprej, obdarovat pridne otroke kot veleva lepa slovenska tradicija. Miklavž je za brezhibno organizacijo in lepo petje hvaležen mlademu pevskemu zboru, prosvetnemu društvu Horjul. Ob čaju, kuhanem vinu in slastnih palačinkah, za katere so poskrbeli v turističnem društvu, pa kljub mrazu, ki je pritisnil v teh dneh, ni nikogar preveč zeblo. Miklavž je ob koncu še pomahal v slovo in obljubil, da najbolj pridne otroke prihodnje leto spet obišče.

 

Besedilo in fotografije: Peter Kavčič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!