Logo MojaObčina.si
DANES
19°C
4°C
JUTRI
22°C
4°C
2873

Srebrna maša v Horjulu

"Novomašnik bod pozdravljen" se glasi spev, ki ga pojemo ob praznovanju nove maše. Za vsako župnijo, ki je prispevala duhovnika, je to velik praznik in blagoslov ter seveda čast. Ob jubileju, srebrni maši, je vse skupaj slovesen dogodek, spomin na novo mašo in spodbuda za naprej.

Dr. Božidar Ogrinc, ki je rojen v Horjulu in je bil pred 25. leti posvečen v duhovnika, je imel v svojem domačem kraju novo mašo pred četrt stoletja. Danes je župnik v Kresnicah, svoj jubilej, srebrno mašo, pa je praznoval 29. 6., ko je praznoval 25. let posvečenja, v svoji župniji v Kresnicah. Na željo in povabilo članov ŽPS, župnika Janeza Smrekarja in horjulskih faranov, da bi tudi v domači župniji obhajal jubilej, pa se je za to priložnost vrnil v rojstno župnijo. V nedeljo, 20. novembra, so ga župljani in gosti pozdravili na slovesni sveti maši v župnijski cerkvi svete Marjete. Kot veleva tradicija, ga je na vhodu v cerkev pričakal špalir v narodnih nošah, kar je dodalo še nekoliko bolj slovesen vtis. Po maši je sledila pogostitev in srečanje s slavljencem v Prosvetnem domu Horjul.

Peter Kavčič, foto: Arhiv ŽPS Horjul

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi