Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
7°C | 14°C
torek, 21.10.2018
10°C | 12°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 16°C
četrtek, 24.10.2018
6°C | 20°C
petek, 25.10.2018
7°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tradicionalni Šurkov tek


ŠPORT

| |
16.10.2016      1:26
A A

Tradicionalni Šurkov tek


Podolnica, 9. oktober - Pr' Kozinc so se tokrat zbrali rekreativni gorski tekači, oddali vsak svoj prijavni obrazec, počakali na start in se podali proti vrhu Ključa, s tem pa dokazali, da Šurkov tek v Podolnici ostaja tradicija.


Deli:

Tretje leto zapored se je ekipa podolniške mladine odločila, da izpelje športni dogodek ter nanj povabi vse vaščane, tekaške navdušence iz Horjulske doline in od drugod. Odziv je bil sicer nekoliko slabši kot v preteklih letih, čemur je najverjetneje botrovala tudi slaba vremenska napoved, a organizator ostaja zadovoljen in že razmišlja, kako naslednje leto privabiti predvsem več udeležencev na otroški tek.

Progo otroškega teka, ki meri 850 metrov, je preteklo pet otrok. Najhitrejši je bil Tjuš Kozina, za ovratnik pa sta mu dihala Simon Malovrh in Alen Zdešar. Med dekleti je prvo mesto dosegla Lana Lipar, ki ji je družbo na stopničkah delala še Mojca Borštnik. Odrasle tekače je čakala mnogo bolj zahtevna proga. Pred startno črto se je zbralo 43 tekačev, ki so pot, dolgo 3 kilometre in z višinsko razliko 300 metrov, odtekli po svojih zmožnostih in sposobnostih, predvsem pa je zahtevnost terena terjala kar nekaj kondicijske pripravljenosti. Ni bilo torej presenečenje, da je naziv absolutnega zmagovalca pripadel Petru Lamovcu, sicer vrhunskemu gorskemu tekaču, ki dosega vrhunske rezultate ne le na slovenskih, pač pa tudi na mednarodnih tekmovanjih. Ta je s časom 13,55 postavil nov rekord proge in lanskega izboljšal za 48 sekund, s tem rezultatom pa je svojima sledilcema Mateju Jakši in Gašperju Bregarju ušel za 11 oziroma 37 sekund.

Ker je bila konkurenca na Šurkovem teku letos izredna, so se organizatorji odločili, da uvedejo kategorijo Horjulska dolina, v kateri je titulo najboljšega odnesel Jože Marolt s časom 16,28, pri ženskah pa njegova hčera Laura Marolt s časom 21,47. Vsi sodelujoči so bili ob koncu deležni okusne malice, najboljši pa so si za svoj rezultat prislužili tudi medalje oziroma pokale ter bogate denarne in praktične nagrade, ki so jih prispevali sponzorji – generalni: gostilna Pr' Kozinc, Mizarstvo Škof, Hoffman group, Elektroinstalacije Nagode ter drugi manjši. Tem se organizatorji zahvaljujejo, kot tudi vsem prostovoljcem in navijačem.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!