Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, proti jutru pa se bo na severu in vzhodu delno razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah severne Slovenije od -3 do 0.
5°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
2°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
5°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Šurkov tek na Ključ uspel


ŠPORT

| |
18.10.2014      4:09
A A

Šurkov tek na Ključ uspel


Podolnica, 21. september – Podolnica je bila na prijetno septembrsko nedeljo povsem športno razpoložena – najmlajše tekačice in tekači so zaobkrožili vas, odrasli pa so se iz vasi povzpeli na Ključ. Premierna organizacija Šurkovega teka na Ključ je odlično uspela, zato dogodek zna prerasti v tradicionalnega.


Vse tekačice in tekači Šurkovega teka na Ključ so osvojili vrh.
Vse tekačice in tekači Šurkovega teka na Ključ so osvojili vrh.
Deli:

Po obilici deževnih vikendov je bila tokratna sončna jesenska nedelja kot naročena. Kar sedemintrideset rekreativnih tekačic in tekačev se je dopoldne zbralo na parkirišču gostilne Pr' Kozinc, kjer je bilo zbirno mesto za udeležence Šurkovega teka na Ključ.

Prvi so pred startno črto stopili otroci. Petnajst fantov in deklet se je spopadlo z 850 metrov dolgo krožno progo, ki je potekala skozi Podolnico. Med dekleti je ciljno črto prva prečkala Metka Žvokelj, nekaj korakov za njo je pritekla Tjaša Urbančič, tretje mesto pa je osvojila Alma Borštnik. Pri fantih je s krožno progo najhitreje opravil Matevž Ogrin, sledila sta mu Blaž Prebil in Žan Frank. Ti so za svoj nastop ob koncu tekmovanja prejeli odličja, ki jim bodo v lep spomin na prijeten športni dan in spodbudo za naprej.

Za tekom otrok je sledil pravi gorski tek za odrasle. Tekmovalci so pred startno črto, kjer so bili razvrščeni po starostnih kategorijah in spolu (ženske in moški do 30 let, od 31 do 44 let in nad 45 let), nestrpno čakali znak za skupinski start. Dvaindvajset prijavljenih se je najprej prebilo skozi del vasi, nato pa pot nadaljevalo po utrjeni gozdni pešpoti proti vrhu. Sprva je bila skupina strnjena, a že prvi vzpon na Mali vrh je tekmovalce razdrobil in v ospredje so se prebili hitrejši in kondicijsko močnejši tekači. Najhitrejši so s progo, dolgo 3 kilometre in z višinsko razliko 280 m, opravili v manj kot dvajsetih minutah. Absolutni zmagovalec je postal domačin Blaž Lešnjak; s časom 18:05:25 je postavil rekord, ki ga bodo tekači poskušali uloviti naslednje leto, le slabo minuto za njim pa je pritekel Andrej Malavašič. Med moškimi sta v svoji kategoriji slavila še Boštjan Kozina in Marko Ogrin. Med štirimi ženskimi udeleženkami je najboljšo pripravljenost pokazala Lea Smrtnik, drugo mesto si je pritekla Cita Zupanc, tretji čas pa Monika Ferran. Vsi tekači so pokazali dobro kondicijsko pripravljenost, za kar so si najboljši prislužili medalje in praktične nagrade, a kar je najpomembnejše – prav vsi so prišli do vrha in ciljno črto prečkali nepoškodovani, nasmejani in le rahlo zasopli. Osvežilna pijača in sadje, ki sta jih čakala na cilju, sta se jim pošteno prilegla, še bolj pa malica v obliki pice, s katero so vsem tekmovalcem postregli Pr' Kozinc, kjer se je prijetno nedeljsko druženje nadaljevalo še v popoldne.

Športni dogodek, katerega namen je po besedah pobudnika in enega od organizatorjev, Roberta Vrhovca, spodbujanje otrok, mladih in mladih po srcu h gibanju ter seveda druženje, je fantastično uspel. »Namen in cilj sta dosežena. Lahko bi rekel, da celo presežena, saj je bil odziv, tako s strani tekmovalcev, med katerimi je bilo kar nekaj domačinov, kot osebja, ki je priskočilo na pomoč in pomagalo pri sami organizaciji dogodka ali pa nas z donacijo le podprlo, več kot odličen,« je po koncu dogodka zadovoljno povedal Robert. Ob tem pa je izrazil veliko zahvalo soorganizatorju Blažu Lešnjaku ter vsem prostovoljnim asistentom in sponzorjem, ki so sodelovali, tekmovalcem pa čestital za udeležbo in doseženi rezultat. Ideja o organizaciji Šurkovega teka na Ključ, ki se je porajala že nekaj let, se je tako končno uresničila, in ker je bil odziv izredno pozitiven, nam organizatorja zagotavljata, da ga lahko pričakujemo tudi v prihodnjem letu. Zato, tekačice in tekači, le urno trenirajte.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: Š. Ž. in E. Š.

 

Organizator se posebej zahvaljuje sponzorjem, in sicer generalnim sponzorjem, to so Gostilna Pr' Kozinc, Mizarstvo Anton Škof, s. p., Domplesk - Klemen Žvokelj, s. p., Inštalacije Vrhovc - Aleš Vrhovc, s. p., ter ostalim: Lavanda - Marjan Žvokelj, s. p., Elvectum - Jaka Verbič, s. p., Mizarska in montažna dela - Žvokelj Janez, s. p., Mizarska montaža Vrhovec, Alan A&A avtomehanika in avtoprevozništvo, B.H.&Com.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.