Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

delno oblačno
V notranjosti Slovenije bo oblačno. Občasno bo rosilo ali rahlo deževalo, nad okoli 700 m nad morjem pa rahlo snežilo. Ponoči se bodo rahle padavine umikale proti jugu, od severozahoda se bo pričelo jasniti. Na Primorskem bo delno jasno, pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, v alpskih dolinah do -3, ob morju okoli 8 °C..
4°C | 9°C
nedelja, 19.11.2017
0°C | 9°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 10°C
torek, 21.11.2017
2°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Petek, 17.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Dirka na Koreno – šestnajstič


ŠPORT

| |
14.10.2016      1:15
A A

Dirka na Koreno – šestnajstič


Horjul, 17. september – V organizaciji horjulskega kolesarskega kluba Zapravljivček je potekala 16. kolesarska dirka in 7. gorski tek na Koreno. Našteli so preko petdeset rekreativnih športnikov.


Deli:

Da pravi športniki slabega vremena ne poznajo, se je pokazalo tokrat. Čeprav je mokra asfaltna podlaga pričala o nedavni dežni plohi, se je pol ure po dvanajsti pred startno črto zbrala mala množica tekačev. Ko je predsednik Kolesarskega kluba Zapravljivček Robi Šušteršič naznanil začetek teka, se je na progo podalo 19 tekačev in tekačic. Zahtevno tekaško progo je najhitreje pretekel Blaž Oblak, ŠD Špik Lučine, ki je 2,8 kilometra z višinsko razliko 350 metrov pretekel v času 17,32. Za njim so na cilj pritekli še Jure Trček, Primož Jereb, Jan Trček, Marolt Jože in drugi. Med ženskami je ciljno črto najhitreje prečkala Urša Trobec, sledili sta ji Natalija Oberč Grmek in Darja Klemen. Z gorskim tekom so nekateri svoje športno tekmovanje za ta dan zaključili, drugi pa so se odpravili proti Športnemu parku Horjul, kjer je bil start druge tekmovalne discipline – kolesarjenja. Od tu se je na ovinkasto cesto pognalo 43 kolesarjev in kolesark. Tempo je ves čas narekoval Jani Prešeren, sicer večkratni državni prvak in nekajkratni zmagovalec Pokala Slovenije. Ta je na cilj prišel s časom 14,12, z manj kot minuto zaostanka pa so mu sledili Miha Alič, Boštjan Habič in Tilen Potisk. Med ženskami si je naziv zmagovalke s časom 17,15 prikolesarila Aja Opeka, na stopničkah pa sta ji družbo delali še Tina Maček in Nina Oražem. Kolesarsko progo, dolgo 5,8 kilometra, so prav vsi tekmovalci prekolesarili v manj kot pol ure. Tako je bil pri mnogih osebni rezultat zaradi spopada s samim seboj zadosten razlog za veselje, drugi pa so potrditev o uspehu prejeli na uradni razglasitvi, ki je tokrat prvič potekala na Občinskem trgu. Najprej je organizator nagradil udeležence tradicionalne kolesarske akcije, ki so se vzpenjali na Koreno od 1. maja do 1. septembra. Poleg že tradicionalno najbolj vztrajnega Branka Vrhovca je 123 vzponov opravil tudi Urban Vochl, tretjeuvrščeni Gorazd Petkovšek pa se je na Koreno podal 102-krat. Pod akcijo se je letos podpisalo preko trideset kolesarjev, ki so skupaj opravili 697 vzponov. Sledila je podelitev odličij vsem najboljšim v posameznih kategorijah in disciplinah – gorski tek, kolesarska dirka in duatlon. Zaslužene medalje oziroma pokale ter praktične nagrade sta podelila predstavnik KK Zapravljivček ter župan Janko Prebil. Najbolj okusna nagrada pa je bila namenjena prav vsem sodelujočim tekmovalcem, rekreativnim tekačem, tekačicam, kolesarjem in kolesarkam, ki so z vzponom na Koreno prispevali drobec k uspešnemu in prijetnemu športnemu dogodku v Horjulu. Vsi uradni rezultati so objavljeni na spletni strani Kolesarskega kluba Zapravljivček Horjul: http://www.zapravljivcek.si/index.php/dirka-na-koreno/68-16-kolesarska-dirka-in-7-gorski-tek-na-koreno.

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.