Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Aleš Sečnik, športnik leta


ŠPORT

| |
04.02.2013      13:15
A A

Aleš Sečnik, športnik leta


Vrhnika, 1. februar – Športna zveza Vrhnike je ob izteku prvega koledarskega meseca novega leta športnikom podelila priznanja za dosežke v minulem letu. Najvišje priznanje je tokrat prejel plavalec Aleš Sečnik, podelili pa so tudi zlate, srebrne in bronaste plakete ter pohvale.


Aleš Sečnik
Aleš Sečnik
Deli:
Kot rečeno, je najvišje odlikovanje prejel Aleš Sečnik, sicer tudi član Plavalnega kluba Kamnik, ki ga je življenjska usoda zelo kmalu prikovala na invalidski voziček. Kljub trajni poškodbi hrbtenice je sledil športnemu duhu, ki so mu ga že v rani mladosti vtisnili v zavest starši. Danes je plavalec v disciplinah 50 metrov delfin, 50 metrov prsno in 50 metrov prosto. V Franciji je dosegel nov svetovni rekord v plavanju na 50 metrov delfin in leta 2011 odplaval normo za londonske paraolimpijske igre. Na žalost je zaradi nesrečnih količnikov, ki naši državi "odčitavajo", koliko tekmovalcev bo odšlo na igre, moral ostati doma. Alešu je najvišje vrhniško športno odlikovanje podelil župan Stojan Jakin, čestitala pa sta mu tudi olimpionik Miro Cerar in predsednica vrhniške športne zveze Irena Oblak. Aleš sicer živi na vrhniškem koncu, naj pa spomnimo, da je rano mladost preživljal na Vrzdencu. (gt, foto: gt)


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.