Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.01.2018

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah lahko nastane kratkotrajna megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 2.
-1°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 8°C
petek, 26.01.2018
6°C | 11°C
sobota, 27.01.2018
4°C | 11°C
nedelja, 28.01.2018
2°C | 10°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Lunina čarobna flavtica privabila številne ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
25.04.2013      15:28
A A

Lunina čarobna flavtica privabila številne otroke


Horjul, 10. april – Tokrat so na odru Prosvetnega doma Horjul gostovali učenci baletnega oddelka Glasbene šole Škofja Loka, ki so na povabilo Kristinc otrokom iz Horjula in okolice ter njihovim staršem odigrali plesno-glasbeno predstavo Lunina čarobna flavtica avtorja Blaža Puciharja ter koreografinj Ane Trojnar, Sonje Kerin Krek in Ane Terkov. To je bil hkrati prvi dogodek v sklopu praznovanja 15-letnice Občine Horjul, ki je predstavo tudi finančno omogočila.


Otroci baletnega oddelka Glasbene šole Škofja Loka so s plesno-glasbeno predstavo navdušili.
Otroci baletnega oddelka Glasbene šole Škofja Loka so s plesno-glasbeno predstavo navdušili.
Deli:

Lahko bi rekli, da je dvorana tokrat pokala po šivih, saj so se otroci in starši prireditve udeležili v kar največjem številu. Otroški direndaj v dvorani pa je obmolknil takoj, ko se je ob prijetni instrumentalni glasbi na odru pojavila mala deklica po imenu Luna.

Otroci v čudovitih kostumih so s plesom uprizorili zgodbo o deklici Luni, ki se je nekoč odpravila v svet. Vanj se je podala z vlakom, s seboj pa je vzela svojo čarobno flavtico. Med potjo je spoznala obilo živali; ponija, želvo, kolibrija, delfina, zmaja ter dva tigra. Prijazna Lunica je z igranjem na čarobno flavtico uslišala želje nekaterim živalim, ki so jo zelo lepo sprejele in pokramljale z njo. Nekoč jo je tiger opomnil na neprijetnost, ki se ji lahko zgodi, in sicer, da ji lahko nadaljevanje poti prepreči zmaj. In ravno to se je zgodilo. Borila sta se in zmaj jo je odpeljal v svojo temno in mrzlo jamo, čarobno flavtico pa je vrgel na sredino globokega morja, kjer je potonila. Toda živali, ki jim je deklica na poti priskočila na pomoč, niso pozabile nanjo, ampak so ji pomagale, prišle so jo rešit. Zmaja so porinile v prepad. Medtem je kolibri rešil Luno, delfin pa je v globokem morju našel njeno čarobno flavtico. Tako se je Luna z vlakom varno pripeljala domov.

Odlična predstava je otroke v dvorani skozi ples in glasbo popeljala v čudoviti svet pravljic, kjer domišljija ubira prosto pot. Da je bilo temu res tako, so pričali številne spontane izjave, komentarji in glasovi otrok, ki nekoliko starejšega občinstva niso popolnoma nič zmotili, temveč so jim le odprli novo dimenzijo otroškega barvitega sveta. Lepo mora biti človeku, ki zna življenje gledati skozi oči otroka. Tudi obzorje avtorja zgodbe in glasbe, Blaža Puciharja, na katerega lahko Horjulci gledajo s ponosom, saj je večino svojega odraščanja preživel tudi tu, mora biti nadvse barvito in pestro. Prav gotovo k temu prispevajo njegove raznolike življenjske vloge. Je namreč priznan slovenski pianist in skladatelj, aranžer ter skrben mož in oče treh otrok. Tudi zaradi njih in zanje nastajajo takšna izjemna dela, za katera prejema številne pohvale, ne le od domače publike, temveč tudi tiste čez mejo. Navdušeno občinstvo in pohvale umetnikov so za avtorja pomembna spodbuda pri ustvarjanju bodočih del, ki se jih že močno veselimo.

 

Nadja Prosen Verbič

 

Foto: Janez Hozjan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!