Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Severni veter se bo v drugem delu noči polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -1, ob morju malo nad 0 °C.
-2°C | 6°C
torek, 23.01.2018
1°C | 7°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 9°C
Opozorila
Nedelja, 21.1.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

V 10 let vulkanizerske dejavnosti


PROMET, SOSED SOSEDU

| |
20.10.2014      4:33
A A

V 10 let vulkanizerske dejavnosti


Družinsko podjetje Aniks plus, d. o. o., iz Ljubgojne se letos ponaša z desetletno tradicijo vulkanizerske dejavnosti.


Deli:

Posebno za predstavnike moškega spola je značilno, da avtomobila ne zaupajo vsakomur, pa naj si bo le za vožnjo, kaj šele, če gre za lepotni popravek. Takrat jim je pomembno predvsem to, da je njihov jekleni konjiček zaupan izurjenemu in izkušenemu delavcu. Z večletnimi izkušnjami se lahko pohvalijo v podjetju Aniks plus, d. o. o., ki deluje že vse od leta 1992, ko je začelo z osnovno dejavnostjo – avtokleparstvom in avtoličarstvom, nekaj let pozneje pa je to razširilo na nekatere dopolnilne dejavnosti, in sicer vulkanizerstvo, servis, avtovleko ter prevoz vozil in stvari. Letos pa podjetje praznuje deseto obletnico, odkar je v svoje prostore v Ljubgojni pripeljalo nove stroje, s katerimi so v desetih letih preobuli že na stotine jeklenih konjičkov.

Čeprav nas letošnja jesen razvaja z lepimi dnevi in prijetnimi temperaturami, nas koledar opozarja, da se nezadržno približuje mesec november, ko bo treba našim jeklenim konjičkom ne glede na vremenske razmere nadeti zimsko obutev. Zakon o varnosti cestnega prometa namreč določa, da morajo imeti motorna in priklopna vozila v cestnem prometu predpisano zimsko opremo (nameščene vse štiri zimske pnevmatike s profilom vsaj 3 milimetre, če pa so nameščene letne gume, morajo biti v avtomobilu shranjene ustrezne snežne verige), in sicer v času od 15. novembra do 15. marca oziroma prej ali pozneje v primeru zimskih razmer (ko se ob sneženju sneg oprijemlje vozišča ali je vozišče zasneženo oz. poledenelo). Vodja podjetja Jure Prebil sporoča, da so vulkanizerji v njihovem podjetju pripravljeni, prav tako imajo na zalogi pester in širok izbor novih pnevmatik, ki jih zainteresirani lahko kupijo, poleg tega pa ponujajo prostor za shranjevanja pnevmatik, kjer lahko vsi, ki imajo doma prostorsko stisko, letne pnevmatike shranijo do pomladi. Jure še dodaja, naj vozniki z menjavo pnevmatik nikar ne odlašajo, saj se pogosto zgodi, da čakajo do zadnjega dneva, medtem pa jih kaj hitro lahko preseneti nepredvidena pošiljka snega ali pa dolga vrsta pred vrati vulkanizerja. Nikakor pa ne priporoča, da so vozniki preračunljivi in pnevmatik preprosto ne menjajo. »Vozniki se morajo zavedati, da so na cesti odgovorni tako za svojo varnost kot za varnost vseh drugih udeležencev v prometu,« opozarja in dodaja: »Preračunljivost se pogosto ne obnese, saj je na cestah tudi vse več policistov, ki preverjajo ustreznost zimske opreme na vozilih in delijo kazni.« Globe za neupoštevanje zakona pa niso zanemarljive; če vozilo nima zimske opreme (zimskih pnevmatik ali verig oz. temu enakovredne opreme), policisti voznika kaznujejo s 40 evri, če z vozila ni očiščen sneg ali led, voznik tvega 200 evrov globe, če ne upošteva prometne signalizacije, ki označuje zimske razmere, zaradi katerih je prepovedan ali omejen promet, ga lahko oglobijo s 300 evri, če pa zaradi vsega naštetega ovira promet, lahko plača celo 500 evrov in dobi pet kazenskih točk. Škoda je torej, da bi tvegali in za prekrške odšteli skoraj toliko kot za nove pnevmatike, zato je bolje razmisliti in se posvetovati z izkušenimi vulkanizerji, ki vam lahko priskrbijo tudi cenejšo oziroma rabljeno, a kljub temu dokaj varno pnevmatiko.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!