Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo večinoma sončno, predvsem popoldne bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
19°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
20°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 6h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
19°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Problematika onesnaževanja ekoloških otokov


SOSED SOSEDU, OBVESTILA

| |
18.06.2015      13:02
A A

Problematika onesnaževanja ekoloških otokovTakšne in podobne reči prepogosto pristanejo na neprimernem odlagališču.
Takšne in podobne reči prepogosto pristanejo na neprimernem odlagališču.
Deli:

Na območju Občine Horjul javno podjetje Snaga že vsa leta zbira in odvaža odpadke. Zadnja leta so usmerjeni predvsem v nadgradnjo sistema ravnanja s komunalnimi odpadki in vsakemu posameznemu gospodinjstvu nudijo prevzem praktično vseh vrst komunalnih odpadkov. Kljub temu pa tudi na območju Horjula še vedno prepogosto naletimo na pojav onesnaževanja ekoloških otokov. Težko je razumeti, da se lahko nekateri posamezniki in tudi pravni subjekti – samostojni podjetniki (keramičarji, slikopleskarji, montažerji, gradbeni podizvajalci in podobni) obnašajo tako brezbrižno in po nepotrebnem kazijo podobo, sicer zgledno urejenega, bivanjskega okolja. Takšno neodgovorno obnašanje obsojajo tudi na občini, ki je odgovorna za lepo urejene javne površine. Zato opominjajo, naj v vsak zabojnik odlagamo zgolj tisto, kar vanj sodi. Vsak zabojnik ima nalepko, na kateri je zabeleženo, kaj vse se lahko znajde v njem. To pa ne pomeni, da je prostor ob zabojnikih primeren za vse ostale odpadke, ki pogosto pristanejo na tleh. Druge odpadke je potrebno odpeljati v primerne zbirne centre oziroma urejena odlagališča. Vse informacije na to temo najdemo na spletni strani javnega podjetja Snaga. In ne pozabimo – zunanja podoba kraja je odraz krajanov, zato si prizadevajmo, da bo naš čist in urejen.

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.