Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, ponekod v severovzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Primožu Rožniku je uspelo tudi v drugo


SOSED SOSEDU

| |
02.12.2015      13:24
A A

Primožu Rožniku je uspelo tudi v drugo


Lani smo poročali, da je Primož Rožnik iz Horjula osvojil naslov Mehanik leta, ki mu ga je podelila spletna stran Žurnal24 z revijo Mehanik in voznik. Rožnik se je letos ponovno odločil za preizkus in kot navaja spletni portal zurnal24.si v "ciljni ravnini obranil lanski naslov".


Deli:

Projekt, ki so ga organizirali drugo leto zapored, so letos še nadgradili, naloge so bile zahtevnejše, tekmovalcem pa so reševanje teoretičnih in praktičnih nalog otežili s strogimi časovnimi omejitvami za reševanje, so pojasnili predstavniki zurnal24. V finale se je uvrstilo deset posameznikov, ki so prejeli največ glasov preko spletne strani zurnal24.si. Oddanih je bilo več kot enajst tisoč glasov, za uvrstitev v finale pa je bilo potrebnih najmanj 397.  

Drugo leto zapored je slavil Primož Rožnik, ki ima v Horjulu svojo mehanično in vulkanizersko delavnico, sicer pa se že 22 let preživlja z avtomehaniko. Opravlja splošna avtomehanična popravila in se ukvarja z vulkanizerstvom. Poseben poudarek daje na diagnosticiranje kompleksnejših mehanskih in elektronskih napak. 43-letni Horjulec se je za omenjeni poklic navdušil že v rani mladosti, glavni krivec pa je bil njegov oče, ki ga je na tekmovanju tudi bodril. Kot je Rožnik povedal za portal zurnal24.si, ni verjel v zmago. Največ preglavic mu je delal tester v

laboratorijski učilnici, preobrat in končno zmago pa mu je prinesla tretja naloga, ko so morali na slepo, na otip, prepoznati sestavne dele vozila. Tudi to je ena izmed vrlin dobrega mehanika, se strinja zmagovalec.

 

GT, foto: zurnal24.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.