Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Predvsem v južni polovici Slovenije bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
10°C | 17°C
sreda, 17.10.2018
12°C | 19°C
četrtek, 18.10.2018
10°C | 21°C
petek, 19.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Obnova okrasnega kozolčka


SOSED SOSEDU

| |
22.05.2017      5:13
A A

Obnova okrasnega kozolčkaDeli:

Prijaznega pozdrava smo vedno veseli, tudi ko gre za pozdrav iz vaškega kozolčka. Zaselki v občini Horjul pač imajo to lepo značilnost, da je v vsaki kozolček. Ti imajo sicer različne vloge – nekateri služijo kot oglasni pano, drugi z rožami popestrijo vas, tretji pa pozdravljajo mimoidoče. Kozolček na Vrzdencu je na začetku vasi, iz Ljubgojne. Postavili so ga vaščani leta 2000. V teh letih so ga vremenske razmere in promet kar dobro načele, leta pa so ga nekoliko nagnila. Tako je postal celo nevaren za mimoidoče, posebej vozniki avtobusov in tovornjakov so morali biti previdni, da njihovi jekleni konjički niso ostali brez stranskih ogledal. Na enem od sestankov vaškega odbora so člani razpravljali tudi o potrebni obnovi kozolčka. Obveščeni so bili, da je sredstev za takšno delo in tovrstne zadeve vedno premalo. Tako se je odbor odločil, da kozolček obnovi udarniško. Vaščani so zavihali rokave in marca kozolec odstranili. Na novo so zabetonirali temelje, leseno konstrukcijo so sprva prebrusili, nato pa jo še prebarvarili. Čez dober mesec so kozolec postavili na svoje mesto in ga pokrili z novo kritino. Od tedaj pa z napisom, Pozdravljeni na Vrzdencu, ponovno prijazno pozdravlja mimovozeče.

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!