Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Lazarji na Žirovskem vrhu


SOSED SOSEDU

| |
20.02.2016      11:19
A A

Lazarji na Žirovskem vrhuDeli:

Hladno in jasno vreme brez megle in oblačka je na petek, 5. februarja, obetalo lep sončen dan. Temu primeren je bil tudi odziv udeležencev pohoda. Izbrani cilj je bil 901 meter visoki Javorč na pobočju Žirovskega vrha, zato smo se odpeljali od Šentjošta do Žirov, kjer smo pustili svoje avtomobile. Pohodna pot nas je vodila po nekoliko strmejših pobočjih gozda in mimo nekaterih redkih kmečkih zaselkov. Med pohodom smo lahko občudovali Škofjeloško hribovje, Julijske in Kamniške Alpe. Na vrhu Žirovskega vrha stoji lovska koča, ki služi popotnikom bolj kot planinski dom, žal je v zimskem času odprta le ob vikendih. To nas ni preveč razočaralo, saj smo imeli dovolj zaloge hrane v nahrbtnikih. Tega dne smo videli prav vse: od snežne odeje z občutkom mraza globoke zime do čudovitih planjav s pridihom pomladi. Vse na zgolj nekaj kilometrih. Lepota narave nas je prežemala z željo, da bi kar ostali v njenem objemu. Toda ob misli, da bi že začetek tedna z vsakodnevnimi obveznostmi prinesel streznitev, nas je pripeljala do zaključka, da živimo prav tako v lepem kraju s prijetnejšimi pogoji življenja.

 

Olga Gabrovšek

Foto: Anton Čepon
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.