Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Teden otroka v našem vrtcu


ŠOLSTVO

| |
20.10.2014      14:32
A A

Teden otroka v našem vrtcuDeli:

V tednu otroka, od 6. do 10. oktobra, so se v našem vrtcu odvijale različne delavnice in razveseljevale otroke.

 

Ustvarjanje z odpadlim jesenskim listjem

Likovna delavnica ustvarjanja z odpadlim jesenskim listjem je potekala na terasi. Otroke so pričakale košare, napolnjene z jesensko obarvanimi listi. V košari so izbirali liste in jih z lepilom lepili na karton. Z listjem so lahko oblekli dva gozdna junaka, ježka ali sovo, ali pa kar oba motiva. Prstki so vztrajno lepili listke na omenjena motiva, dokler nista nastala pravi jež in prava sova.

 

Lutkovne delavnice

Lutke otroke popeljejo v drug svet, svet pravljic in domišljije. Tokrat so si otroci lutke izdelali sami in ob pomoči vzgojiteljic. Za izdelavo smo uporabili škatlice iz kartona, ki so se spremenile v telo lutke. Glavo in ude iz kartona so otroci pritrdili na to telo. Lutka je potrebovala še obraz in kakšno malenkost na trebuščku, hlačah ali rokavih, in že je v otroških rokah zaživel mali prijatelj, ki je plesal in pripovedoval zgodbe.

 

Plesna delavnica

Ker naši otroci radi plešejo, smo imeli tudi letos plesno delavnico. Ob različnih plesih smo preživeli zabaven dopoldan. Vzdušje je bilo prijetno, sproščeno in veselo. Otroci so sodelovali v skupnih plesih, plesu v paru in individualnem plesu. Ob plesnem ustvarjanju so pridobivali občutek za veselje in sprostitev ob plesu ter spoznavali različne plese.

 

Tiskanje jesenskih listov

Ob bivanju na igrišču smo skupaj z otroki nabrali odpadle liste z dreves. Opazovali smo jih in občudovali, saj tudi dva nista bila enaka. Liste smo nato premazali s tempera barvami in jih odtisnili na papir. Otroci so ob izbiri barv jesensko ustvarjanje še poživili. Občudovali so nastali tisk.

 

Glasbena delavnica

V glasbeni delavnici so otroci v svojih igralnicah iz odpadnega materiala izdelovali male ritmične inštrumente. Po koncu delavnice so prišli na teraso, kjer so bili razstavljeni različni inštrumenti. Z zanimanjem so jih ogledovali in nanje tudi zaigrali. Zelo so uživali pri igranju nanje. Igrali so na bobne, ksilofon, ropotulje, zvončke, lesene paličice, kastanjete, male bobenčke, triangle, tamburine in brenkalca. Ob zaključku glasbenega dne smo sklenili, da tako zanimiv dan še kdaj ponovimo.

 

Oblikovanje slanega testa

Slano testo otroke vedno pritegne. Letos je bilo še posebej zanimivo, saj smo pripravili testo različnih barv in vonjev. Na terasah smo uredili več kotičkov, v katerih so se otroci iz vseh skupin družili in ustvarjali iz testa. Najmlajši otroci so ga trgali, gnetli in vanj odtiskovali, pod rokami starejših otrok pa so nastajali že bolj stvarni izdelki. Oblikovali so palačinke, piškotke in tortice, različne živali in pravljična bitja. Marsikateri otroški izdelek je oživel s pesmijo ali kratkim improviziranim dialogom. Po končanem dopoldnevu smo testo prenesli v igralnice in v kotičkih z njim ustvarjali še v naslednjih dneh.

 

Lutkovna igrica po pravljici Trije najljubši medvedki

Zgodba, po kateri sta vzgojiteljici izvedli lutkovno igrico, pripoveduje o očetu medvedu, mami medvedki in njunih treh najljubših medvedkih. Vsak večer, ko sta jih starša pokrila z odejo, sta si pritrdila, da so jima njuni medvedki najljubši na vsem širnem svetu, medvedki pa so se spraševali, koga izmed njih imata najraje. Odgovor očeta, da imata z mamo vse tri enako rada in da so vsi trije njuni najljubši medvedki, je medvedke pomiril in zaspali so tako srečni, da bolj sploh ne bi mogli biti.

 

Tudi naši otroci naj zaspijo tako zadovoljni, prepričani, da so naši najljubši otroci, pa če so fantki ali punčke, veliki ali majhni, s pegicami ali brez ...

 

Vzgojiteljice vrtca Horjul

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.