Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Obnovili Šolsko ulico


VRTEC, PROMET

| |
15.09.2016      23:47
A A

Obnovili Šolsko ulico


Horjul, 1. september – Na obnovljenem parkirišču pred osnovno šolo je na prvi šolski dan potekal uraden zaključek projekta sanacije Šolske ulice in izgradnje povezovalne ceste do vrtca. Dogodka so se udeležili predstavniki občine Horjul, šole, izvajalca del, nadzorniki ter občani, vrtičkarji in šolarji, ki so s pesmijo popestrili program.


Deli:

Letošnji prvi septembrski dan je bil poseben ne le za horjulske učence in učitelje, pač pa tudi za stanovalce Šolske ulice, saj je bila ta – prenovljena – uradno predana v uporabo; skupaj z novo povezovalno cesto do vrtca. Ob slavnostnem odprtju je zbrane najprej nagovoril župan Janko Prebil, ki je prijazno pozdravil vse prisotne, nato pa se dotaknil nekaterih mejnikov projekta, za katerega je bila pogodba v višini 108.787,07 evra z najcenejšim ponudnikom CVP, d. o. o., iz Ljubljane podpisana 18. junija. V času počitnic, ko to območje bolj ali manj miruje, so se izvajala dela, in sicer v dveh smiselnih sklopih. Sprva so opravili dokaj zahtevno saniranje vozišča Šolske ulice, zatem so zgradili povezovalno cesto med šolo in vrtcem, ki bo poskrbela za razbremenitev Šolske ulice in večjo varnost otrok na poti v šolo in iz nje. V sklopu del so ustrezno uredili tudi zunanje igrišče pri nižji stopnji šole, dokončno pa ga bodo izpopolnili spomladi. Župan je ob koncu nagovora vsem otrokom zaželel uspešno šolsko leto in veliko pridobljenega znanja ter obljubil, da se bodo na občini še naprej trudili za dobre razmere in prijetno bivanje v šoli. Izkoristil je še priložnost in se zahvalil vsem sodelujočim v projektu za korektne odnose, posebej Končanovim in Zdešarjevim, stanovalcem ulice za razumevanje in potrpežljivost v času gradnje, izvajalcu pa za dobro sodelovanje. V njegovem imenu je spregovoril direktor podjetja CVP, d. o. o., Bojan Hočevar ter povedal, da je sicer lepo ustvarjati velike projekte, kot so avtoceste, viadukti in tuneli, ki pa so navadno brez duše, veliko lepše je po njegovih besedah delati projekte, ki koristijo neposredno občanom. Ob tem je izrazil zadovoljstvo in zahvalo, da je podjetje lahko sodelovalo z občino Horjul ter tako prispevalo k razvoju kraja in posledično varnejši poti za vse. Veselje nad novo pridobitvijo je z zbranimi delil tudi ravnatelj Primož Garafol ter dejal, da prenovljena Šolska ulica pomeni pridobitev za občino Horjul in boljše pogoje za celotno šolo, saj bo pot otrok v šolo in iz nje sedaj ustreznejša in varnejša. Ob koncu je vsem udeležencem zaželel, da bi jim cesta varno služila, otrokom pa čim več prijetnih športnih trenutkov na novem igrišču. Nagovorom je sledil slavnostni prerez traku, ki ga je opravil župan skupaj z ravnateljem in direktorjem izvajalskega podjetja. Program je obogatilo še nekaj glasbenih točk šolskega pevskega zbora, zaključil pa se je s povabilom v večerni kino na trgu, kar je bilo še eno od daril šolarjem za prijetnejši vstop v novo šolsko leto.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.