Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
8°C | 20°C
petek, 20.10.2017
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Planinski izlet na Slivnico


VRTEC

| |
13.11.2013      8:15
A A

Planinski izlet na SlivnicoDeli:

Horjul je bil zavit v meglo, ko smo se otroci iz skupin Murni, Čebele in Metulji s svojimi vzgojiteljicami in člani Planinskega društva Horjul izpred vrtca z avtobusom odpeljali proti Cerknici. Megle smo se znebili šele na višini približno 860 m, tik pred Malo Slivnico, kjer nas je obsijalo sonce in nas nato spremljalo ves dan. Tu se je začel naš pohod.

Po približno 2 km hoje po makadamski cesti smo zavili na markirano gozdno pot in po njej ter vlakah dosegli vrh, Veliko Slivnico, na višini 1.114 m. Z vrha smo se spustili proti Coprniški jami in v njeni bližini pomalicali. S hriba smo opazovali Cerkniško jezero, okoliške planote in naselja. Mimo planinskega doma, tik pod vrhom, smo se čez Debeli vrh vrnili v Cerknico.

Utrujeni, vendar zadovoljni, ker smo Slivnico doživeli v lepem vremenu, prijazno in čudovito, smo se odpeljali proti vrtcu. Smo se pa spraševali, kako bi bilo doživeti Slivnico v slabem vremenu. Ali bi bilo res tako, kot je poročal že Valvazor, da je takrat polna zlobe in hudobije? Ali se res, ko se bliža nevihta, zavije v gosto meglo, nato pa začnejo iz jame na vrhu bruhati toča, nevihta in strele? Ali bi zaslutili čarovnice v Coprniški jami, njihov ples in nemara zapazili kakšno, kako je na metli poletela proti Kleku, kakor se sliši ljudski glas v tistih krajih?

 

Marinka Batagelj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.