Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Izlet v živalski vrt na Vrzdencu


VRTEC

| |
03.06.2014      14:39
A A

Izlet v živalski vrt na VrzdencuDeli:

Sončnega in vetrovnega pomladnega jutra v aprilu smo se peš odpravili do ZOO parka Rožman na Vrzdencu. Dolga kolona otrok iz skupin Murnov, Metuljev in Čebel se je sprva vila po glavni cesti do Ljubgojne, nato smo se povzpeli čez hrib, kar se za planinski izlet vsekakor spodobi, in se znašli v Zagorici. Od tu smo po glavni cesti nadaljevali svojo pot do Rožmana, saj je bil živalski vrt glavni cilj tega izleta, če seveda izvzamemo malico.

V živalskem vrtu smo se razdelili v dve skupini, saj je sledil vodeni ogled. Skupaj smo opazovali živali in njihove navade, poslušali njihovo oglašanje, jih hranili in nekatere tudi pobožali.

Na vrsti je bila malica, na katero so otroci čakali, še preden smo se sploh dobro odpravili na pot. Čokolade, sendviči, sadje, bomboni, suho sadje in še marsikaj se je skrivalo v otroških nahrbtnikih, ki so že komaj čakali, da jih otroci odprejo in se posladkajo z njihovimi dobrotami. Potem ko so si potešili začetno lakoto, je sledilo pokušanje sosedovih dobrot. Po koncu malice pa smo pobrali svoje smeti, jih spravili v nahrbtnik in se z veliko lažjim korakom odpravili čez Lipalico nazaj proti vrtcu. Šli smo po kolovozu, tako da je bila pot bolj sproščena in smo se namesto avtomobilom morali izogibati le lužam, ki so bile na poti.

Sledil je še zadnji vzpon, čez Staje, in planinski izlet, ki smo ga izvedli v sodelovanju s Planinskim društvom Horjul, se je počasi zaključil. Veter nam je še zadnjič razmršil lase, preden smo polni vtisov in pordelih lic vstopili v vrtec. Otroške glasove so kmalu zamenjali zvoki žlic, ki so naznanjali kosilo, in ni trajalo dolgo, ko je nad vrtec legla tišina in naše male pohodnike popeljala v sen. Le kdo bi vedel, o čem so sanjali tisti popoldan?

 

                                                                                                                                 Barbara Čepon   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.